Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
trebon_2

Poslední jihočeské kolo přivítá v sobotu Třeboň

Turnaj desetiletých fotbalových nadějí E.ON Junior Cup se naposledy v rámci kvalifikace uskuteční na jihu Čech. V sobotu se do lázeňské Třeboně sjede 16 mužstev. Postup na Velké finále si uhraje vítěz turnaje.

První zápas bude mít výkop v devět hodin a předpokládaný konec kvalifikačního kola je v 15:30. „V Třeboni se bude hrát systémem 5+1 na jednom hřišti,“ upřesňuje Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. Mezi přihlášenými týmy není nikdo velký favorit.

„Díky hře na jednom hřišti můžou na vítězství zaútočit všichni. Překvapit může kdokoliv,“ uvedl ředitel turnaje Karel Bicenc. „Jsme rádi, že můžeme E.ON Junior Cup pořádat. Své děti přijede podpořit hodně rodičů, takže očekáváme slušnou návštěvu. Cílem bude umístit se do třetího místa.“

Do turnaje zasáhne kromě 15 jihočeských mužstev i FC Svratka Brno, kterou čeká ráno 200 kilometrů dlouhá cesta. Dalšími přihlášenými jsou Loko České Budějovice, SK Rudolfov, Sokol Jindřichův Hradec, TJ Nová Včelnice, Slavia České Budějovice, SK Lišov, Tatran Lomnice nad Lužnicí, Slavoj Český Krumlov, Slavoj Hrdějovice, Hluboká nad Vltavou, Suchdol nad Lužnicí, SKP České Budějovice, Sokol Kardašova Řečice a České Velenice.
Návštěvníci turnaje se mohou po celý den těšit na bohatý doprovodný program. „Přivezeme nafukovací hřiště pro rodiny, kruhovou klec, skákací hrad a atrakce z našeho fotbalového parku,“ doplnil Pagač.

Na jihu Čech se kvalifikační turnaj bude hrát naposledy. Z Větrov postoupil na Velké finále domácí výběr a z Blatné si postup vybojoval Vimperk. I z Třeboně si pozvánku na závěrečný turnaj uhraje jeden tým.

Velké finále se uskuteční 4. – 6. září v Roudném nedaleko Českých Budějovic. Postupující týmy z kvalifikačních turnajů doplní týmy s ligovou příslušností, mezi kterými nebudou chybět AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Baumit Jablonec či FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň.

Rozlosování turnaje:

Třeboň

Skupina A

Skupina B

Slavia České Budějovice

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí

SK Lišov

Sokol Suchdol nad Lužnicí

TJ Nová Včelnice

TJ Sokol Jindřichův Hradec

FK Slavoj Český Krumlov

SK Rudolfov

FC Svratka Brno

TJ Lokomotiva České Budějovice

Slavoj Hrdějovice

TJ Jiskra Třeboň

České Velenice

TJ Hluboká nad Vltavou

TJ Sokol Kardašova Řečice

SKP České Budějovice

 

 

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku