Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
brestek1

Sdružení tří obcí je posledním účastníkem Velkého finále

Poslední patnácté postupující mužstvo z kvalifikačních kol fotbalového turnaje E.ON Junior Cup pro hráče do 10 let určil turnaj v Břestku, kam se sjelo 22 týmů převážně ze Zlínského kraje. Postup si uhrála Mirava, která se skládá ze tří obcí. Ve finále porazila dívčí tým 1. FC Slovácko.

Patnáct kvalifikačních turnajů určilo během dubna až června stejný počet postupujících na Velké finále turnaje E.ON Junior Cup, které se odehraje 4. – 6. září na jihu Čech na E.ON Stadionu Malše Roudné. „Zde budou hrát i týmy s automatickou nominací díky ligové příslušnosti,“ doplňuje Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. V Roudném se tak představí AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Baumit Jablonec či FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň.

V Břestku se hrálo systémem čtyř základních i nadstavbových skupin a následných zápasů o umístění. Mirava, která je sdružením obcí Ratíškovic, Vacenovic a Milotic, za celý turnaj ani jednou neprohrála. V základní skupině C nejprve zdolala Bystřici pod Hostýnem 5:0, FA Zlechov 9:0 a FC Malenovice 6:1. S FC Strání remizovala 1:1. V nadstavbové skupině F pak dále Mirava porazila TJ Loukov 8:0, FC Viktoria Otrokovice 3:0 a s 1. FC Slovácko dívky remizovala 2:2. A právě jediný dívčí tým na turnaji mnohé překvapil a postoupil do finále. V základní skupině sice holky prohrály s Viktorií Otrokovice 0:2 a s SK Boršice remizovaly 1:1, ale také porazily ČSK Uherský Brod 5:0, FC Veselí nad Moravou 3:2 a TJ Loukov 7:3. V nadstavbě pak Slovácko zdolalo FC Strání 4:1 a Bystřici pod Hostýnem 2:1.

„V semifinále diváci viděli dva vyrovnané zápasy. Holky ze Slovácka porazily FKM Morava 2:0 a Mirava zdolala FC Kyjov 1919 těsně 1:0,“ upřesnil dále Pagač. Ve finále se tak střetla Mirava se Slováckem. Oba soupeři se utkali už v nadstavbové skupině, kde zápas skončil nerozhodně 2:2. Finále byl ale zcela jiný zápas, a i když se holky snažily a měly šance, prohrály 0:4. „Před finále jsme věděli, co nás čeká. V obou vzájemných zápasech hráli kluci tvrdě, a to na holky platilo. Pomohla jim první laciná branka po zaváhání naší brankářky. Holky navíc hrály proti sluníčku, ale nechci se vymlouvat. Kluci byli lepší a vyhráli zaslouženě,“ řekl trenér dívek 1. FC Slovácko David Novosad.

„Turnaj jsme zahájili tak trochu pozvolna a chvilku trvalo, než se kluci dokázali dostat do tempa. Sehrávali se docela pomalu, ale pak to už šlo. Dokázali, že jsou tvární, šikovní a dá se s nimi pracovat. Ve finále jsme čekali větší boj,“ uvedl trenér Miravy Erik Lunga, který tým v září povede v Roudném na třídenním Velkém finále. „Pojedeme tam nezklamat. Pro kluky to bude velká zkušenost.“

Výsledkový servis je zde. Fotogalerie z turnaje je zde. Seznam účastníku Velkého finále je zde.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku