Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
1_SK_Lisen

SK Líšeň postupuje z turnaje v Kostelci

E.ON Junior Cup 2015 zahájil nový ročník dvoudenní turnaj v Kostelci na Hané. Ze sobotní a nedělní části postoupili do superfinále hráči SK Líšeň a 1. SK Prostějov. O postupujícím rozhodly až pokutové kopy.

Turnaje se zúčastnilo 48 mužstev a vítěz sobotní části se měl v superfinále potkat s vítězem nedělního turnaje. V sobotu vyhrála olomoucká Sigma, která jakožto ligový mančaft má postup na Velké finále jistý. Šanci tak dostal poražený finalista - FC Morkovice.

Morkovice ale nemají dostatečný počet hráčů pro účast na Velkém finále, takže do superfinále postoupil třetí Prostějov. V neděli si nejlépe vedla brněnská Líšeň, která ve finále porazila FK Šumperk 4:1.

V superfinále měl Prostějov výhodu v podobě dne odpočinku, ale Líšeň naopak neopustila od své aktivity během dne a průběžně vedla. Vlastní gól dovedl zápas k remíze 2:2 a o postupujícím tak musely rozhodnout pokutové kopy.

V nich se dlouho všichni hráči prosazovali. Drama vrcholilo a nakonec došlo i na gólmany, u kterých rozstřel skončil. Prostějovský totiž neuspěl a naopak líšeňský Mitáček ano.

„Celý turnaj jsme hráli dobře. V superfinále jsme neproměnili několik šancí a v penaltách se štěstíčko přiklonilo na naší stranu. Na Velkém finále budeme chtít hrát důstojnou roli,“ zhodnotil turnaj vedoucí SK Líšeň David Linger. 

SK Líšeň hrál v Kostelci v sestavě Mitáček - Linger, Kosík, Hochman, Aniol, Jurka, Pustina, Duchoň, Cupal, Raus a Novák.

Výsledek superfinále: SK Líšeň - 1. SK Prostějov 3:2 po penaltách

Fotogalerie z turnaje je zde.

Kompletní výsledky jsou zde.

Pozn. celý rozhovor s Davidem Lingerem zveřejníme v pátek 17. dubna.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku