Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
z_IMG_0948

Trenér Slavie kluky motivoval postupem do Monaka

Přemysl Jakl, hlavní trenér SK Slavia Praha, hovoří o Velkém finále E.ON Junior Cupu. Hodnotí úspěch svého týmu i to, jaký zápas byl nejtěžší.

Finále jste vyhráli 8:1. To je slušný rozdíl…
Výsledek je sice jednoznačný, ale herně to tak nebylo. Plzeň udělala za poslední rok obrovský pokrok. Zvládli jsme vstup do zápasu, rychle jsme vedli. Kluci z Plzně to pak měli v hlavě, že musí dotahovat a nám to vyhovovalo. Povedlo se nám dát gól z prvních čtyř nebo pěti akcí a to se pak hraje jinak. Odehráli jsme jedenadvacet zápasů a máme jedenadvacet vítězství, takže slavíme zasloužené první místo.

Bylo semifinále se Spartou těžší?
Semifinále bylo o něco těžší, ale více po psychické stránce. Je to derby, hodně se to sleduje a je to vyhecované. Kluci se sice znají, ale nic si nedarují. Na druhou stranu musím říct, že se hraje bez zákeřností. Na každý vzájemný zápas se těší. Jak hráči, tak i my trenéři se vždy pozdravíme a popřejeme si hodně štěstí.

Jak hodnotíte celé tři dny?
Bylo to úžasné. To, co společnost E.ON pro mladé fotbalisty dělá, je něco úžasného. Chtělo by to více podobných akcí. Hraje se o super ceny a kluci si to vždycky užívají.

Vyhráli jste zavádění reprezentace do kvalifikace s Tureckem a cestu do Monaka za Janem Kollerem.
Klukům jsme o výhře do Monaka řekli, protože v této době si to snadno mohli najít na internetu. Chtěli jsme, aby to věděli od nás, takže jsme to s nimi probrali. Trošku jsme je tím namotivovali a musím říct, že si to vzali k srdci. Měli z toho rozsvícené oči. Pojedeme si to tam užít a moc se na to těšíme. Pořád ale pro nás zůstává prvořadá předváděná hra.

Pozn. trenér Jakl je v horní řadě úplně vpravo.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku