Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
usti

Velké finále si zahraje i klub z obce Straky

Hráči Tělovýchovné jednoty Straky překvapili zvučné soupeře a na kvalifikačním turnaji E.ON Junior Cupu pro fotbalisty do 10 let skončili za FK Ústí nad Labem na druhém místě. Třetí byly Teplice.

Straky jsou malá obec s několika stovkami obyvatel. Na kvalifikaci v Ústí nad Labem, která se hrála 6. června, ale její hráči překvapili a uhráli druhé místo. Ze základní skupiny postoupily Straky po výhrách s Arsenalem Česká Lípa 3:1, Baníkem Most 2:1, FK Litoměřice 8:1 a SFK Meziboří 2:1 z druhé příčky. Nestačily jen na domácí Ústí, kterému podlehly 1:6.

V nadstavbové skupině o 1. – 4. místo pak Straky zdolaly SK Sokol Brozany po velkém boji 4:3 a FK Teplice 4:1. A to jim stačilo k druhému místu. Nadstavbovou skupinu bez zaváhání vyhrál domácí celek. Třetí Teplice si bronzové medaile uhrály po těsném vítězství s Brozany 2:1.

„Cílem bylo umístit se do pátého místa, což se nám povedlo. To, co jsme na turnaji ale uhráli, jsme vůbec nečekali. Je to super, kluci si to užívají a užít si to všichni pojedeme i na Velké finále,“ řekl trenér TJ Straky Aleš Petrák.

Velké finále, do kterého postupuje 15 týmů z kvalifikačních kol a další týmy budou s ligovou příslušností, se uskuteční 4. – 6. září v Roudném nedaleko Českých Budějovic. „Mezi přihlášenými nechybí AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Baumit Jablonec či FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Malou kaňkou ústeckého turnaje bylo nepřijetí týmu TJ Krupka, takže do turnaje nakonec zasáhlo „jen“ 11 mužstev. Z každého byl ale zvolen nejlepší hráč týmu a došlo i na tři obvyklé ceny. S 23 góly vyhrál anketu nejlepší střelec Miroslav Mraček z FK Ústí nad Labem. Nejlepším brankářem se stal Martin Doležal z Arsenalu Česká Lípa a nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Radek Žorna z Baníku Most.

Kompletní výsledky turnaje jsou zde. Fotogalerie z turnaje je zde.

Konečné pořadí turnaje:
1. FK Ústí nad Labem
2. TJ Straky
3. FK Teplice
4. SK Sokol Brozany
5. Baník Most
6. FK ČL Neštěmice
7. MFK Most
8. Arsenal Česká Lípa
9. SFK Meziboří
10. FK Litoměřice
11. SK Děčín

Nejlepší hráči jednotlivých mužstev:
SK Sokol Brozany - Václav Štrympl
MFK Most - David Nedbal
FK ČL Neštěmice - Vít Kolář
FK Teplice - Jakub Port
SK Děčín - Dominik Beneš
TJ Straky - Tomáš Vojta
Arsenal Česká Lípa - Nguyen Dang Dat
FK Ústí nad Labem - Petr Kubín
Baník Most - Patrik Šindelář
FK Litoměřice - Martin Krásnický
SFK Meziboří - Vojtěch Nemazal

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku