Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
herspice3

Velké finále si zahraje i slovenský ŠK Senec

Fotbalový turnaj pro hráče do 10 let – E.ON Junior Cup – nabídne na finálovém turnaji souboje českých týmů se slovenským Sencem, který si účast vybojoval na kvalifikačním turnaji v Horních Heršpicích.

Brněnské Heršpice přivítaly v sobotu 20. června předposlední kvalifikační kolo E.ON Junior Cupu, do kterého se přihlásilo 28 týmů. Dle papírových předpokladů si dobře vedli hráči ČAFC Židenice 2011, FK Hodonín, MFK Vyškov nebo 1. SC Znojmo. Všem ale nakonec „sebral“ postupové ambice slovenský host ŠK Senec, který v základní skupině zdolal Vyškov 4:2, Střelice 3:2, Moravan Svitávku 2:1, Sokol Kostice 12:0 a FC Bučovice 3:0. Jen s FC Ivančice remizoval 3:3.

Heršpický turnaj se hrál v play-off systémem osmifinále – finále a Senec tak následně musel projít přes Pálavu Mikulov 4:1, Valašské Klobouky 4:0 a FK Hodonín 1:0. Do finále se probojovali dále hráči ČAFC Židenice 2011, kteří v základní skupině porazili Sokol Předín i Loko Brno 1:0, SK Slatina 4:0, Pernštejn Nedvědice 4:1, ASK Lipůvka 13:0 a Valašské Klobouky 10:1.

V osmifinále pak Židenice zdolaly Sokol Týnec 12:0 a ve čtvrtfinále FC Ivančice po velkém boji 3:2. Ještě větší drama ale klub z Brna musel zvládnout v semifinále s 1. SC Znojmo, které vyřadil až po 12 sériích penalt 2:1. Finálový zápas ŠK Senec – ČAFC Židenice 2011 byl až na pár výjimek záležitostí slovenského výběru, který zvítězil 4:0.

„Prvně musím poděkovat organizátorům, že nám posunuli první zápas. Nestíhali jsme totiž začátek turnaje. A asi to rozhodlo. Skupina nebyla nejlehčí, postoupili jsme kvůli horšímu skóre z druhého místa. V celém play-off jsme odehráli náročné zápasy,“ uvedl trenér Sence Dominik Ivanko, který s týmem 4. – 6. září přijede na Velké finále do Roudného nedaleko Českých Budějovic. „Jsem rád, že jsme na konci sezony vybojovali skvělý úspěch a moc se těšíme na finálový turnaj. Věřím, že do září se kluci ještě zlepší.“

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jan Kamoj z ČAFC Židenice. S jedenadvaceti góly získal sošku pro nejlepšího kanonýra Jan Novák z Ivančic a nejlepším brankářem se stal Ondřej Prodělal z 1. SC Znojmo.

Kompletní výsledkový servis je zde. Fotogalerie z turnaje je zde.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku