Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
vetrovy

Větrovy mají čtyři favority. Kdo uspěje a vybojuje si postup?

Turnaj pro hráče do deseti let - E.ON Junior Cup – čeká páté regionální kolo, které se v pátek 8. května uskuteční v jihočeských Větrovech. Turnaje se zúčastní 16 týmů.

První zápas začne v 9:50 a rychlý sled utkání určí po čtyřech hodinách postupujícího na Velké finále, které se uskuteční v září v Roudném u Českých Budějovic.  „Za favority považuji týmy hrající krajský přebor přípravek. Přihlášené jsou českobudějovické týmy Lokomotiva a SKP. Dále mezi aspiranty na postup patří Milevsko a naši hráči,“ říká za pořadatelský oddíl Vít Sluka. „Pro náš klub je to největší akce roku.“

Domácí hráči SK Kavas Větrovy vyhráli halovou zimní ligu v Třeboni, obsadili páté místo na mezinárodním turnaji v Rakousku a v soutěži s o rok staršími soupeři hrají dobré zápasy. Kromě čtyř týmů z krajské soutěže se na turnaji dále představí TJ Sokol Kamenný Újezd, TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, Sokol Černovice, TJ Malšice, FC Bechyně, FK Meteor Tábor, SK Dobrá Voda, TJ Sokol Chotoviny, 1. FC Netolice, TJ Sokol Mladá Vožice, TJ Sokol Želeč a FK Rašelina Soběslav.

Návštěvníci turnaje se mohou těšit na bohatý doprovodný program. „Přivezeme nafukovací hřiště, kruhovou arénu, skákací hrad a fotbalové atrakce z našeho speciálního parku,“ upřesňuje Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

E.ON Junior Cup má za sebou čtyři kvalifikační turnaje. Postup do Velkého finále si zatím vybojovali hráči SK Líšeň, FK Náchod, FK Pardubice a FC Boskovice. Velké finále se uskuteční 4. – 6. září v Roudném u Českých Budějovic.

„Počítáme, že 15 týmů si vybojuje nominaci na kvalifikačních turnajích. Další mužstva od nás dostanou automatickou pozvánku a budou to týmy s ligovou příslušností,“ dodal Pagač. Mezi jistými účastníky nechybí AC Sparta Praha, SK Slavia Praha či  FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň.

Losování turnaje ve Větrovech:

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku