Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
vetrovy_3

Větrovy využily domácí trávník a postoupily na Velké finále

Šestnáct týmů se ve Větrovech utkalo o jedno postupové místo na Velké finále E.ON Junior Cupu. Fotbalový turnaj pro hráče do 10 let vyhrál domácí tým po jednoznačném finále.

Čtyři favorizované celky byly v pátek 8. května přihlášené na kvalifikační turnaj do Větrov, aby se utkaly o postup na Velké finále, které se 4. – 6. září uskuteční v Roudném nedaleko Českých Budějovic. Hráči SK Kavas Větrovy, FC ZVVZ Milevsko, Lokomotiva České Budějovice a SKP České Budějovice po celý turnaj své ambice potvrzovali a probojovali se do semifinále.

V něm domácí tým přehrál SKP České Budějovice 3:1 a Milevsko zdolalo Lokomotivu 2:1. Finále pak nabídlo jednoznačný průběh. Větrovy vyhrály 6:0 a slavily triumf. „Finále jsem jednoznačné nečekal. Dali jsme dva rychlé góly, po kterých se kluci uklidnili. Pak už jen hráli svoji hru,“ uvedl trenér Větrov Petr Vaněk. „Začátek turnaje jsme měli pomalejší, ale postupně jsme se zlepšovali a odnášíme si krásné zážitky.“

E.ON Junior Cup se ve Větrovech hrál historicky poprvé a přišla velká návštěva. „Jsem strašně rád, že jsme turnaj uspořádali. Kdo nás zná, tak ví, co jsme zde vybudovali. Uspořádání E.ON Junior Cupu je zatím taková největší perla a věřím, že u toho neskončíme,“ řekl šéf větrovského fotbalového klubu Adam Bauer.

Na turnaj se přijela podívat i místostarostka města Tábor Michaela Petrová: „Fotbal jsem nikdy nehrála, ale fandím všem, co ho hrají,“ řekla s úsměvem a následně předala všem dětem věcné ceny.  Větrovy se těší z postupu na Velké finále, kde je čekají týmy jako AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň či FC Baník Ostrava. Chybět nebudou ani dva největší jihočeské kluby – SK Dynamo České Budějovice a FC MAS Táborsko.

Fotogalerie z utkání je na http://bit.ly/1H0mnrj.

Konečné pořadí turnaje a nejlepší hráči:
1. Větrovy (nejlepší hráč týmu: Jakub Vaněk)
2. Milevsko (Jiří Šplíchal)
3. Lokomotiva Č. Budějovice (Petr Kosík)
4. SKP Č. Budějovice (David Votřel)
5. Veselí (Petr Šimek)
6. Dobrá Voda (Šimon Mach)
7. Mladá Vožice (Jan Dvořák)
8. Meteor Tábor (Ondřej Vokoun)
9. Soběslav (Lukáš Novotný)
10. Malšice (Zdeněk Pekař)
11. K. Újezd (Martin Křížek)
12. Černovice (Jan Podhradský)
13. Bechyně (Libor Tupý)
14. Želeč (Michal Šerý)
15. Netolice (František Brožka)
16. Chotoviny (Tobiáš Filip)                

Nejlepší hráči:
Nejlepší střelec:
Dominik Dudy (Loko ČB, 11 branek)
Nejlepší brankář: Pavel Medek  (Větrovy)
Nejlepší hráč: Adam Smrž (Větrovy)

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku