Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
vimperk

Vimperk zahrál výborné zápasy a postupuje do Velkého finále

Sedmým postupujícím týmem na závěrečný turnaj E.ON Junior Cupu se stali desetiletí hráči TJ Šumavan Vimperk, kteří vyhráli kvalifikační kolo v Blatné.

Skvělé výkony předváděli po celý turnaj malí fotbalisté Vimperku. Jejich kombinační a efektivní hra přítomné diváky bavila. Před turnajem se za největšího favorita tipoval FC Písek, se kterým hrál Vimperk v základní skupině nerozhodně 3:3.

A oba soupeři se střetli i v nadstavbě. Narazili na sebe v semifinále, ve kterém ale Vimperští vyhráli jasně 4:0. Ve finále se pak Šumavan utkal s TJ Hradiště a po výhře 5:0 slavil první místo. „Kluci vyhráli zaslouženě. I ostatní trenéři nám to říkali. Turnaj byl pěkný a vyšlo i počasí. Hráli jsme pěkný fotbal a třešničkou na dortu bylo naše vítězství,“ řekl vimperský trenér Jaroslav Uhlík.

Jeho svěřence čekají ve Velkém finále, které se bude hrát 4. – 6. září v Roudném nedaleko Českých Budějovic, velké boje proti nejlepším týmům Česka. Na jih Čech přijedou týmy jako AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň či FK Baumit Jablonec. „My se ale s některými známe. Kluci jezdí na turnaje do Prahy. Samozřejmě víme, že jde o výběrové týmy, ale hrát se s nimi dá,“ dodává Uhlík.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Rostislav Baďura (FC Písek) a nejlepším brankářem pak Matěj Čechal (TJ Hradiště). S 18 góly se stal nejlepším střelcem Alexandr Hořánek (FC Písek).

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Šumavan Vimperk
2. TJ Hradiště
3. FC Písek
4. Spartak Rožmitál
5. FK Vodňany
6. TJ Sokol Kasejovice
7. TJ Dražejov
8. TJ Blatná
9. SK Litavan Bohutín
10. SK Otava Katovice
11. TJ Sokol Bělčice
12. SK Březnice 1918

Kompletní výsledkový servis

Fotogalerie z turnaje

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku