Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
m1

Vítěz E.ON Junior Cupu si užíval krásy Monaka

Desetileté fotbalové naděje SK Slavia Praha si díky vítězství na Velkém finále turnaje E.ON Junior Cup zajistily zájezd za Janem Kollerem do Monaka. V termínu 15. – 18. října se Slavisté těšili z prohlídky města, historických památek, přátelských zápasů a zavádění hráčů do utkání francouzské ligy.

Mladí Slavisté zastavili v září čtyřletou dominanci konkurenční Sparty na energeticky úsporném E.ON Stadionu klubu Malše Roudné. Ve Velkém finále se v roce 2015 představily skoro všechny kluby z první ligy. „Dohromady hrálo 40 týmů včetně zahraničních hostů. Do Roudného přijely z Francie dva týmy AS Monaco,“ řekl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON s tím, že doprovod jim dělal ambasador projektu Jan Koller.

A právě za Janem Kollerem, historicky nejlepším střelcem české reprezentace, se mladí hráči SK Slavia Praha v říjnu 2015 vydali. Vyhráli totiž čtyřdenní zájezd do Monaka, kde kromě přátelských zápasů navštívili i Oceánografické muzeum, poznali památky města, přístav, trať F1 či knížecí palác. Na programu bylo také zavádění hráčů do zápasu francouzské ligy AS Monaco – Lyon. V rámci pobytu odehrála Slavie i dva zápasy. A oba vyhrála. Dres rozhodčího si oblékl Jan Koller.

Pobyt v Monaku si díky vítězství na E.ON Junior Cupu zajistili David Tomas, Kristian Koval, Matyáš Rys, Tomáš Jelínek, David Hejduk, Daniel Toula, Jakub Tošnar, Nikita Kruhlyk, Matyáš Mervard, Ondřej Kopecký, Tomáš Kučera, David Planka, Kryštof Vondráček, David Mikulanda, Albert Kotlín a Jakub Pilař. Doprovodili je trenéři Přemysl Jakl a David Pilař.

„Fotbalových turnajů je za sezónu velká spousta a dá se říci, že běží v rychlém sledu jeden za druhým. E.ON Junior Cup však nyní nastavil velmi vysokou laťku, která se jen těžko bude ostatním překonávat,“ uvedl Jakl. „Zájezd do Monaka byl pro nás překvapením. Tentokrát zlidovělá hláška „je to sice dál, ale zato horší cesta“, příliš neplatí. Protože to, co na nás čekalo, se momentálně ničemu nevyrovná. Čtyři dny jsme měli k dispozici osobního průvodce Honzu Kollera, který nás provedl celým Monakem, zajistil vyvádění hráčů při zápase AS Monaco – Lyon a trpělivě odpovídal na všetečné otázky našich borců i rodičů. Proto bych za všechny zúčastněné rád poděkoval společnosti E.ON za nezapomenutelný zážitek a jejich velkou podporu malých fotbalistů.“

Přátelské zápasy:
SK Slavia Praha - AS Monaco U12 3:1, SK Slavia Praha - AS Monaco U11 4:2.
Branky: Toula, Tošnar, Hejduk 2, Kopecký

Fotogalerie:
1. den - prohlídka města, přístav, casino, trať F1, trénink AS Monaco C - zde
2. den - prohlídka města, palác - zde
2. den – zavádění hráčů do utkání AS Monaco – Lyon - zde
3. den – zápasy AS Monaco – SK Slavia Praha - zde
3. den – Oceánografické muzeum a podmořský svět - zde

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku