Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
2

ZŠ Grünwaldova má díky desetiletému Benjaminovi úsporné osvětlení

Šek v hodnotě 50 tisíc korun na realizaci energeticky úsporného osvětlení získal pro svou školu velký fotbalový talent Benjamin Tischler. Cenu získal na turnaji E.ON Junior Cup. Škola si nechala osvětlení nainstalovat do chodeb.

Krajní chodby ve třech patrech a spojovací chodba v přízemí disponuje na základní škole Grünwaldova v Českých Budějovicích novým osvětlením. To si škola pořídila díky svému desetiletému žákovi Benjaminu Tischlerovi.

Ač jde o Jihočecha, hraje fotbal za SK Slavia Praha, kam ho vozí několikrát týdně rodiče. A právě za slavný český klub bojoval Benjamin na Velkém finále E.ON Junior Cupu, které se konalo v září 2014 v Třeboni. Po dramatické bitvě ve finále, které Slávisté prohráli se Spartou Praha gólem z posledních sekund zápasu, skončili na druhém místě.

Slavii táhl hlavně jihočeský talent, který si vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče turnaje. Velkého finále se zúčastnilo 24 týmů a přes 360 hráčů. Benjamin dostal kromě věcných cen i šek na zmiňovaných 50 tisíc. „Zvolili jsme nejefektivnější řešení, které se nám nabízelo,“ řekl ředitel Vladimír Caldr, jehož doplnil technický pracovník školy: „Chodby jsou stoprocentně jasnější.“

„V propojovací chodbě se vyměnilo devět svítidel, která se osadila 18 LED trubicemi OsamTUBE. V krajních chodbách a suterénu se měnila světla a LED zdroje. Celkem šlo o 28 LED žárovek OsamBULB a 12 nástěnných svítidel,“ doplnil Roman Tušl z managementu technických služeb E.ON Energie.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku