Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
orez

Foto: Malí fotbalisté bojovali na jihu Čech v plážové kopané

Novinkou projektu E.ON Rodinný fotbálek je turnaj v plážové kopané E.ON Beach Cup, který se odehrál 19. dubna v kategoriích 2008 a 2009. Z vítězství se radovali hráči Jihočeské fotbalové akademie a SK Strakonice.

E.ON Beach Cup se odehrál na vyhřívaném písku českobudějovické E.ON Beach Areny, po kterém se proháněli fotbalisté z 12 mužstev. Hrálo se systémem 3+1 každý s každým. Koneční pořadí tak určila tabulka, která byla v obou kategoriích obrovsky vyrovnaná. „V obou skupinách měly tři nejlepší týmy 12 bodů. Nerozhodly ani vzájemné zápasy, takže vítěze určilo až skóre,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

„Naše spolupráce s českobudějovickou E.ON Beach Arenou a Jihočeskou fotbalovou akademií nás inspirovala k tomu, abychom založili novou a na české poměry poněkud netradiční aktivitu, která by i těm nejmenším fotbalistům dala možnost vyzkoušet tuto formu kopané. Doufáme, že se nám tak podaří vytvořit další tradiční turnaj, jakým je dnes E.ON Junior Cup,“ dodal Pagač.

Kategorii 2008 vyhráli hráči SK Strakonice před dvojicí zástupců Jihočeské fotbalové akademie. Soupeřům na písku nasázeli 29 gólů a jen pětkrát inkasovali. „Kluci měli obrovskou radost, když mohli symbolicky políbit ten největší pohár,“ řekl za strakonické trenéry Štefan Valigurský. Akademie se z vítězství radovala s o rok mladšími hráči. Kategorii 2009 vyhrála Jihočeská fotbalová akademie s výběrem „žlutí“, kteří nastříleli 31 branek (31:9).

„Měli jsme dva týmy. Jeden skončil šestý, ale za něj hrají děti, které se zatím vše učí a pochytávají povinnosti fotbalu - od bránění a střílení po přihrávku a povinnosti vybojovat míč. Druhý tým turnaj vyhrál, takže mezi rodiči může zavládnout spokojenost. Mně osobně o čelní umístění nejde a zajímají mě zcela odlišné a důležitější momenty. Byla tam agresivita na míč, orientace v prostoru, orientace na situace a samotné vyřešení a zapojení brankáře do samotné hry,“ řekl hlavní trenér Jihočeské fotbalové akademie Petr Požárek.

Součástí turnaje byly doprovodné aktivity na fotbalových atrakcích nebo skákací hrad. Fotogalerii z turnaje naleznete zde.

Hodnocení trenérů:

Martin Jirsa (FC Písek): Naše 2009 předváděli krásnou hru a je škoda jednoho prohraného zápasu. Jinak mohlo být první místo. Kluci 2008 předvedli velkou bojovnost, protože celý turnaj odehráli bez střídání. A za to jim patří velká pochvala.

Jan Carda (SK Dynamo České Budějovice): Pro kluky i holky to byl velký zážitek. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu. Máme motivaci do další práce.

Vladimír Uher (TJ Osek):  Náš tým se umístil na pátém místě. V žádném utkání ale nepodlehl větším rozdílem a kluci bojovali celé zápasy. Bylo na nich znát, že na písečném povrchu hrají takto poprvé a tak měli trochu problémy se střelbou. Udělené ceny jim udělali velkou radost a už se těší na další ročník.

Štefan Valigurský (SK Strakonice): Nejmladší svěřenci ze Strakonic předváděli po celou dobu vyrovnané výkony až na jeden zápas s Pískem, kde prohráli a nakonec ukořistili cennétřetí místo, za které byli velmi rádi. Nejlepší střelci Bust a Šefčík mě potěšili. Tým 2008 skončil po nepodařeném výkonu na posledním místě. Nicméně borci bojovali do poslední chvíle. Třetí celek ze Strakonic, svěřenci Tomáše Kostky, Marka Švejnohy a Marka Hůzla, v téže skupině doslova vystřílel první místo. Kluci měli obrovskou radost, když mohli symbolicky políbit ten největší pohár.

Lukáš Vaněček (SKP České Budějovice): Myslím, že náš tým podal sympatický a bojovný výkon. Po prvních dvou zápasech se kluci sžili s pískem a dali jsme i nějaké góly. Ani v jednom zápase kluci vyloženě nepropadli, a protože na tomto turnaji kluci zažili svojí první fotbalovou výhru, tak na tento turnaj budeme dlouho vzpomínat. 

Vladimír Turek (Jihočeský fotbalová akademie 2008): Měli jsme nominované dva týmy. Někteří kluci trénují pouze půl roku, takže je na nich vidět, že je ještě čeká dlouhá cesta, ale o to větší bylo překvapení, že hráli opravdu dobře. Nehodnotím to podle celkového druhého a třetího místa, ale podle pro mě důležitějších kritérií, jako je například nebát se hrát 1 na 1, snažit se hrát útočně a mít chuť dávat góly. Dále zapojovat se co nejvíce do hry a hrát agresivně na balonu. To někteří plnili nad očekávání, takže z turnaje neměli radost jen děti, ale i já.

Jaroslav Kovárna (Jihočeský fotbalová akademie 2008): V E.ON Beach Areně jsme část zimy trénovali, proto vím, že pro borce není lehké na písku hrát fotbal. Trochu jsem se obával, že hra nebude moc pohledná a budou se s měkkým a nerovným terénem prát. Opak byl však pravdou. Během turnaje bylo k vidění mnoho zajímavých a povedených individuálních momentů, a to nejen u našich borců, kteří mají s hrou na písku zkušenost, ale u všech týmů. Všechny týmy se s nestabilitou na nerovném terénu a nečekanými odrazy míče vypořádali skvěle a byly k vidění velmi zajímavé zápasy. Padalo i dost gólů, takže si i diváci přišli na své. Musím pochválit naše borce, kteří do jednoho makali na 100 procent a předvedli parádní výkon. Odměnou jim za to bylo zasloužené 2. a 3. místo. Děti byly nadšené a celý turnaj si náramně užily. A to je to hlavní.

Petr Požárek (Jihočeský fotbalová akademie 2009): Měli jsme zde dva týmy. Jeden tým obsadil 6. místo. Zde byly děti, které se zatím vše učí a pochytávají povinnosti fotbalu - od bránění a střílení, po přihrávku a povinnosti vybojovat míč. Takže pro nás velice důležitá zkušenost. A druhý tým turnaj vyhrál, takže mezi rodiči může zavládnout spokojenost, že si jejich roční trénování může šáhnout na úspěch. Mě osobně o čelní umístění nejde. Z pozice trenéra mě zajímají zcela odlišné a mnohem důležitější momenty. Těmi myslím individuální výkony hráčů. Byla tam agresivita na míč, orientace v prostoru, orientace na situace a samotné vyřešení a zapojení brankáře do samotné hry. Mně se to moc líbilo. Musím všem poděkovat.

Tomáš Bartoš (rozhodčí): Turnaj hodnotím velice pozitivně. Myslím, že zahrát si na písku bylo pro většinu dětí milé zpestření, stejně jako pro jejich rodiče. Všichni si turnaj určitě užili, hlavně tedy děti, které se bavily i mimo jejich zápasy díky atrakcím, které pro ně byly přichystány. Odnesly si mnoho zážitků, stejně jako cen. Líbilo se mi, že každý tým dostal ceny i medaile. Doufám, že takovýchto turnajů bude co nejvíce, jelikož se střetávají děti stejné věkové kategorie, zápasy jsou pak vždy celkem vyrovnané a hlavně si všichni turnaj užijí.

David Maruška (rozhodčí): Byl jsem nadšený z celkového vybavení, zorganizování turnaje a cenách pro hráče. Fakt bomba. S trenéry jsme se shodli, že taková ocenění jsme ve své kariéře ještě nezažili, a to jsem byl 14 let v českobudějovickém Dynamu. Děkuji za zorganizování této skvělé a smysluplné akce.

Výsledky:
Kategorie 2008:

Jihočeská fotbalová akademie „oranžoví“ – TJ Osek 2:1
FC Písek – TJ Osek 2:0
Jihočeská fotbalová akademie „modří“ – SK Strakonice A 3:2
SK Strakonice B – TJ Osek 0:4
Jihočeská fotbalová akademie „modří“ – SK Strakonice B 7:1
Jihočeská fotbalová akademie „modří“ – Jihočeská fotbalová akademie „oranžoví“ 0:5
SK Strakonice B – FC Písek 0:11
Jihočeská fotbalová akademie „modří“ – FC Písek 4:2
Jihočeská fotbalová akademie „oranžoví“ – FC Písek 4:2
SK Strakonice A – TJ Osek 3:1
Jihočeská fotbalová akademie „modří“ – TJ Osek 4:1
SK Strakonice A – FC Písek 4:0
Jihočeská fotbalová akademie „oranžoví“ – SK Strakonice A 1:6
SK Strakonice A – SK Strakonice B 14:0
Jihočeská fotbalová akademie „oranžoví“ – SK Strakonice B 8:1

Konečná tabulka:
1. SK Strakonice A 29:5 (skóre), 12 bodů
2. Jihočeská fotbalová akademie „oranžoví“ 20:10, 12
3. Jihočeská fotbalová akademie „modří“ 18:11, 12
4. FC Písek 17:12, 6
5. TJ Osek 7:11, 3
6. SK Strakonice B 2:40, 0

Kategorie 2009:
Jihočeská fotbalová akademie „zelení“ - Jihočeská fotbalová akademie „žlutí“ 2:5
SKP České Budějovice – SK Dynamo České Budějovice 3:3
Jihočeská fotbalová akademie „zelení“ – SK Strakonice 0:8
Jihočeská fotbalová akademie „žlutí“ - SKP České Budějovice 4:1
FC Písek – SK Dynamo České Budějovice 7:3
Jihočeská fotbalová akademie „zelení“ – FC Písek 0:7
Jihočeská fotbalová akademie „žlutí“ – SK Dynamo České Budějovice 11:1
Jihočeská fotbalová akademie „zelení“ – SKP České Budějovice 0:5
SK Strakonice – SK Dynamo České Budějovice 7:1
FC Písek – SKP České Budějovice 4:0
Jihočeská fotbalová akademie „zelení“ – SK Dynamo České Budějovice 1:3
SK Strakonice – SKP České Budějovice 2:1
Jihočeská fotbalová akademie „žlutí“ – SK Strakonice 3:4
SK Strakonice – FC Písek 1:4
Jihočeská fotbalová akademie „žlutí“ – FC Písek 8:1

Konečná tabulka:
1. Jihočeská fotbalová akademie „žlutí“ 31:9, 12
2. FC Písek 23:12, 12
3. SK Strakonice 22:9, 12
4. SK Dynamo České Budějovice 11:29, 4
5. SKP České Budějovice 10:13, 4
6. Jihočeská fotbalová akademie „zelení“ 3:28, 0

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku