Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
kvm-plakat-2015_size4

Fotbálková sezona končí na Krumlovském vodáckém maratonu

S blížící se zimou se chýlí ukončení letošní sezony s E.ON Rodinným fotbálkem. Poslední velký výjezd s atrakcemi pro širokou veřejnost bude v sobotu 10. října.

V Pivovarské zahradě v Českém Krumlově, u které je cíl závodu Krumlovský vodácký maraton, bude připraveno nafukovací hřiště pro rodinné turnaje a další atrakce. V Krumlově se jede předposlední díl světové tour. „Poslední část je 23. až 25. října v Číně,“ upřesnil mluvčí maratonu Jan Homolka. „Počítáme, že i letos pokoříme hranici 1 000 závodníků.“

Za královskou disciplínu se bere K2, která drží časové rekordy. „Favorita ale těžko určit, protože se pořád lidi hlásí a hodně jich přijde až v den závodu,“ dodává Homolka.

„Naším cílem je připravit těžký, ale zajímavý závod pro vrcholové i rekreační sportovce. Závodník se musí na maraton připravit, připravit si loď, vymyslet strategii, mít kvalitní stravu či pitný režim během výkonu. To vše vtahuje člověka do světa sportu, a pokud se to povede a dojedete do cíle, pocit z překonání sebe sama je tou správnou sportovní drogou pro další trénink či zdravý životní outdoorový styl,“ dodal ředitel závodu Lukáš Novosad. Start maratonu pro kajaky a kanoe je v 11 hodin ve Vyšším Brodě.

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku