Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pokračovat
 
IMG_9352

V Roudném vzniká úsporný E.ON Stadion

Od roku 2005 chodí fanoušci klubu na nový stadion, který leží za obcí mimo zátopové oblasti. Původní areál zasáhla v roce 2002 povodeň. Malše Roudné, které hraje divizi, má na stadionu čtyři hřiště. Ve spolupráci s energetickou skupinou E.ON se areál vylepšuje a stane se z něj energeticky úsporný stánek.

Roudné má v areálu k dispozici dvě velká hřiště s přírodním trávníkem, zcela nové plnohodnotné hřiště s umělým povrchem a menší víceúčelové hřiště s umělým trávníkem.

 „V roce 2012 jsme na stadionu provedli energetický audit, ze kterého vzešla doporučení na úspory energií. Prioritně se jednalo o způsob vytápění a ohřev teplé vody. Dalším cílem pak bylo snížení spotřeby energií v oblasti osvětlení,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení E.ON.

A tak se během letošní jarní sezony na stadionu bude postupně realizovat osvětlení nově vybudovaného hřiště s umělým povrchem. Dojde i na osvětlení chodníku v areálu prostřednictvím lamp na fotovoltaické články.

„V průběhu letní pauzy dále provedeme v zázemí stadionu instalaci tepelného čerpadla včetně potřebných rozvodů tepla a ohřevu vody. Součástí budou ovládací prvky pro řízení a monitoring spotřeby energií,“ upřesnil Pagač.

Soubor těchto úsporných opatření  vzniká na základě podpory skupiny E.ON. „Naším cílem je, abychom na vznikajícím E.ON Stadionu mohli prezentovat nejen klubům, ale i obcím, že úspory energií mají své opodstatnění a především dopad na lepší budoucí hospodaření klubů.“

 
 
E.ON Junior Cup
Rodinný fotbálek na Facebooku