E.ON Fotbalová škola Aktuálně FOTO: České týmy vstoupily do E.ON Kinder Cupu prohrou i remízou

FOTO: České týmy vstoupily do E.ON Kinder Cupu prohrou i remízou

DSC_9896

První hrací den turnaje E.ON Kinder Cup v rumunském Targu Mureš českým zástupcům až tolik nevyšel. Výběr z E.ON Fotbalové školy – E.ON Czech Team – v jediném utkání remizoval 2:2, FC MAS Táborsko prohrálo 0:3 a remizovalo 3:3.

E.ON Czech Team hraje v kategorii 2006 a v duelu s LPS TG JIU dokázal jít do vedení. Soupeř se ale v průběhu druhého poločasu dokázal dvakrát prosadit po nedůrazu českého týmu a zápas otočil. Dvě minuty před koncem utkání ale srovnali Češi na konečných 2:2.

„První utkání nám potvrdilo očekávání o turnaji. Jde o klasická turnajová utkání, kde samotná hra nestačí. Potřebujeme i trochu štěstí. Dostali jsme na úvod velmi těžkého soupeře a i přes naše vedení jsme dostali dva smolné polo vlastní góly. Kluci se i nadále snažili předvádět kvalitní kombinační hru až do konce utkání, což se nám vyplatilo, protože po krásné akci srovnal v závěru Miroslav Podroužek,“ řekl trenér E.ON Czech Teamu Karel Ondráček.

FC MAS Táborsko zahájilo turnaj utkáním s ASA Targu Mureš. Duel plný tvrdých soubojů Češi prohráli 0:3. „Po super začátku, kdy jsme soupeře nepustili z jejich poloviny, ale zároveň jsme bohužel nedali gól, kluci neunesli tíhu zápasu. Nechali se rozhodit neférovou hrou soupeře, který nás tahal za dres a zbytečně fauloval. Dostali jsme gól a bohužel jsme naše dvě šance pak neproměnili. Bylo to ponaučení do dalšího vývoje turnaje,“ zhodnotil zápas trenér FC MAS Táborsko Martin Švec.

Podvečerní utkání s Akademií Gheorghe Hagiho už Jihočechům vyšlo výrazně lépe. Táborsko ale neudrželo ani dvougólový náskok a remizovalo 3:3. „Kluci nastoupili asi proti jednomu z nejlepších soupeřů na turnaji, který chtěl hrát kombinačně stejně jako my. Po vedení v první půli 2:0 jsme bohužel nepřistoupili k druhé půli tak, jak jsme měli. Dostali jsme tři góly a prohrávali 2:3. Kluci ale zamakali a v poslední minutě vyrovnali. Remíza je spravedlivá,“ dodal Švec.

Ve středu 7. září se Táborsko utká s ACS GVD (10:30 SEČ) a CFR Kluž (13:30 SEČ). Na E.ON Czech Team čeká v dopoledním bloku Unirea Ruginoasa (9:00 SEČ) a odpoledne domácí ASA Targu Mureš (15:00 SEČ).

E.ON Czech Team - LPS TG JIU 2:2 (1:0)

Branky: Němec, Podroužek

Sestava E.ON Czech Teamu: Marcel Procházka, Matyáš Nechvátal, David Rychlý, Jakub Malát, Daniel Kohout, Dominik Němec, Miroslav Podroužek, Jan Šebest, Daniel Bouchner, Josef Jůn, Matěj Matějček, Jakub Vaněk. Trenéři: Karel Ondráček, Jan Šebest.

FC MAS Táborsko – ASA Targu Mureš 0:3 (0:2)

FC MAS Táborsko – Akademie Gheorghe Hagiho 3:3 (2:0)

Branky: Svatek 2, Švec

Sestava FC MAS Táborsko: Kryštof Mrzena, Bronislav Megis, Pavel Svatek, Vojtěch Hora, Zdeněk Kodad, Adam Janura, Jakub Stuchlík, Filip Švec, Jan Kotrč, Matyáš Starý, Tomáš Smažík, Tadeáš Hadrava, Ondřej Hornát, Matyáš Rubáček, Samuel Loukota, David Žatecký. Trenéři: Martin Švec, Vlastislav Machoň.

Zavřít menu