E.ON Junior Cup E.ON Beach Junior Cup Aktuálně Finále E.ON Beach Junior Cupu si zahrají i Běchovičtí Sršni, Satalice a Zlíchov

Finále E.ON Beach Junior Cupu si zahrají i Běchovičtí Sršni, Satalice a Zlíchov

DSC_0689

Dvanáctka finalistů turnaje v plážové kopané pro kategorii U9 je kompletní. Celkový vítěz bude znám 3. prosince a hrát se bude v energeticky úsporné hale v Praze.

Po turnajích v Brně, Českých Budějovicích a Pelhřimově se poslední čtvrté kolo kvalifikace E.ON Beach Junior Cupu konalo na území Beachklubu Ládví v energeticky úsporné E.ON Beach Areně. Turnaje se oproti předchozím kolům, kde byla vždy kapacita naplněna na maximální počet 10 přihlášených, zúčastnilo pět týmů. „Ještě v týdnu jsme věřili, že i poslední turnaj plně obsadíme, ale bohužel kvůli rozsáhlým marodkám nám chodila jedna omluvenka za druhou,“ uvedl marketingový manažer energetické skupiny E.ON Marek Pagač.

Turnaje v Praze se zúčastnily týmy 1. FC Barrandov, FC Zlíchov 1914, TJ JAWA Pecerady, Běchovičtí Sršni a TJ SK Satalice. A právě hráči Sršňů a Satalic si na turnaji vedli nejlépe. Přitom se utkali hned na začátku turnaje v zahajovacím zápase a jak se později ukázalo, tak šlo o utkání, které rozhodlo o vítězi. Sršni vyhráli po boji 3:2. Satalice i Běchovice vyhrály všechny další zápasy. Sršni získali maximální počet dvanácti bodů. Satalice měly devět.

„Bylo to super. Koncept turnaje se mi líbí a je jen škoda, že se ostatní týmy nemohly zúčastnit. Všichni si to parádně užili. Pro děcka je to bomba. Čekal jsem, že klukům bude přechod z trávy na písek dělat větší problém, ale zvykli si na to rychle a překvapili mě,“ uvedl trenér Běchovičtích Sršňů Karel Březina.

Na třetím místě skončil Zlíchov s šesti body. O pořadí na čtvrtém a pátém místě muselo rozhodnout až skóre, protože vzájemný zápas Pecerad a Barrandova skončil nerozhodně 2:2. Ceny předával majitel E.ON Beach Areny Jan Herget a předseda plážové kopané Jan Dámec, který k turnaji řekl: „Za celý plážový fotbal mohu říct, že jsme za turnaj E.ON Beach Junior Cup rádi. Podařilo se úspěšně odehrát kvalifikace v Čechách i na Moravě a i díky tomuto turnaji můžeme motivovat další zájemce. Je to první impulz k tomu, aby se i plážové kopané věnovaly dětské kategorie.“

Ve finále, které se uskuteční 3. prosince v energeticky úsporné hale Beachwell, se utkají FC Sparta Brno, Tatran Kohoutovice, RAFK Rajhrad, FC MAS Táborsko, SK Dynamo České Budějovice, Sokol Jindřichův Hradec, Bohemians Praha 1905, 1. FC Batelov, Slovan Kamenice nad Lipou, Běchovičtí Sršni, TJ SK Satalice a FK Zlíchov.

Fotogalerie z utkání je bit.ly/Beach_Praha

E.ON Beach Junior Cup – kvalifikace Praha:

FK Zlíchov 1914 – TJ JAWA Pecerady 4:1
Běchovičtí Sršni – TJ SK Satalice 3:2
1. FC Barrandov – Běchovičtí Sršni 0:13
TJ JAWA Pecerady – TJ SK Satalice 4:7
1. FC Barrandov – TJ SK Satalice 0:5
FK Zlíchov 1914 – Běchovičtí Sršni 3:7
1. FC Barrandov – TJ JAWA Pecerady 2:2
FK Zlíchov 1914 – TJ SK Satalice 0:6
1. FC Barrandov – FK Zlíchov 0:11
TJ JAWA Pecerady – Běchovičtí Sršni 2:20

Konečná tabulka:
1. Běchovičtí Sršni 43:7 (skóre) 12 (body)
2. TJ SK Satalice 20:7 9
3. FK Zlíchov 1914 18:14 6
4. TJ JAWA Pecerady 9:33 1
5. 1. FC Barrandov 2:31 1

Zavřít menu