E.ON Junior Cup E.ON Junior Cup Aktuálně Česko hraje E.ON Junior Cup již tento víkend!

Česko hraje E.ON Junior Cup již tento víkend!

1

Do devíti kvalifikačních kol fotbalového turnaje pro hráče do 10 let zasáhne během soboty a neděle 172 klubů. Hrát se bude ve Strakonicích, Rakové, Náchodě, Kadani, Humpolci, Kostelci na Hané, Starém Městě na Moravě, Břeclavi a Opavě.

Zábava, radost, soutěže i emoce patří do E.ON Rodinného fotbálku, který zastřešuje projekty a programy pro malé sportovce, rodiny i fotbalové kluby. A právě ty teď čekají tuhé boje o postup z kvalifikací na Velké finále. „E.ON Junior Cup slaví v letošním roce 12. výročí. Tvář turnaje zůstává od svého vzniku stejná. Hraje se systémem kvalifikačních kol a Velkého finále,“ říká vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek Marek Pagač.

Rok 2016 přináší 9 kvalifikačních kol, 172 přihlášených klubů a na 2 000 hráčů

Hlavní cenou letošního snažení je celkové vítězství v poháru i zahraniční pobyty v Monaku nebo Německu. „E.ON Junior Cup přináší nejen radost ze hry a konfrontaci týmů, ale především pomáhá klubům na regionální úrovni,“ sdělil Marek Pagač. „Na každého hráče čeká kvalitní fotbalový míč Puma a pro semifinalisty v regionálních kolech pak i sada dresů.“

Turnaj letos doznal několika změn. „Po konzultaci s profesionálními trenéry mládeže jsme se rozhodli vrátit k systému 7+1. Je to velká výhoda zejména pro menší kluby, které by neměly kvůli omezeným možnostem přestupů dostatek dětí. Díky tomu se snížil potřebný počet hráčů v týmu z 12 na 8,“ dodává dále Pagač.

Kvalifikace se odehrají 18. a 19. června. O jednom víkendu tak celé Česko odehraje E.ON Junior Cup. Do Velkého finále postupují oba finalisté, které doplní týmy s divokou kartou a zahraniční účastníci. K hostům z Francie, které opět přiveze Jan Koller, se přidá Borussia Dortmund a zástupci Rumunska.

Navíc nově pořadatelé přidali dvě divoké karty pro týmy z regionálních kol, které nejlépe zvládnou EKOLOGICKÉ 7+1. Více o ekologické soutěži je na eonrodinnyfotbalek.cz/7plus1.

Velké finále bude hostit 2. – 4. září energeticky úsporný E.ON Stadion v Roudném nedaleko Českých Budějovic.

Kvalifikační turnaje:
18. červen:
Raková, Strakonice, Kadaň, Náchod
19. červen: Humpolec, Kostelec na Hané, Staré Město, Břeclav, Opava

Videa z losování turnajů jsou na eonrodinnyfotbalek.cz/video.

Výsledky a fotogalerie budou k dispozici na eonrodinnyfotbalek.cz/eon-junior-cup/eon-junior-cup/kvalifikacni-turnaje.

Vítěz pozná krásy Monaka

Jan Koller, nejlepší kanonýr české reprezentace, je tváří projektu E.ON Rodinný fotbálek. A to, že slovo dělá chlapa, potvrdil již v minulém roce, kdy za ním do Monaka dorazili malí fotbalisté Slavie Praha.

„Fotbalových turnajů je za sezónu velká spousta a dá se říci, že běží v rychlém sledu jeden za druhým. E.ON Junior Cup však nastavil velmi vysokou laťku, která se jen těžko bude ostatním překonávat,“ uvedl trenér Slavie Přemysl Jakl, který vyrazil do Monaka spolu se svým týmem.

„Pobyt v Monaku byl pro nás překvapením. To, co na nás čekalo, se ničemu nevyrovná. Viděli jsme krásy města, trať Formule 1, oceánografické muzeum, přístav a mnoho dalšího. Vše v doprovodu Honzy Kollera. Moc jsme si to užili a za všechny zúčastněné bych rád poděkoval společnosti E.ON za nezapomenutelný zážitek a jejich velkou podporu malých fotbalistů.“

Budoucí naděje Slavie navíc hrály miniturnaj s místními týmy. Dres rozhodčího si oblékl sám Honza Koller a turnaj odpískal. „Asi největší zážitek bylo zavádění hráčů do zápasu francouzské ligy AS Monaco – Lyon,“ říká dále Jakl. Podobný program bude čekat i na letošního vítěze E.ON Junior Cupu.

Zavřít menu