Co je E.ON Junior Cup?

1

E.ON Junior Cup je turnaj malých fotbalistů do 10 let. Každý ročník je rozdělen na kvalifikační turnaje a Velké finále. V roce 2016 se koná 12. ročník.

Z kvalifikačních turnajů, které jsou určeny pro krajské a okresní oddíly, se postupuje do Velkého finále. To se uskuteční uskuteční 2. - 4. září v Roudném u Českých Budějovic. 

Počet kvalifikačních turnajů je pro rok 2016 stanoven na 10 a do každého zasáhne až 24 mužstev. Turnaj je určen pro kategorii U10, tedy hráče narozené 1. 1. 2006 a mladší. U dívek je věková hranice posunuta na 1. 1. 2005 a mladší.

Do Velkého finále postoupí vítěz daného turnaje a týmy s divokou kartou. Tyto účastníky doplní ligové kluby jako AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň a další. V jednání je také účast zahraničních týmů. Celkem do Velkého finále zasáhne až 40 mužstev. 

Během dosavadních 11 ročníků prošlo turnajem přes 20 tisíc hráčů a každý z nich si odnesl značkový fotbalový míč PUMA. A i v letošním roce se každý hráč může na balon těšit.

Hlavní cenou Velkého finále je zájezd za Janem Kollerem do Monaka. Týmy na druhém a třetím místě se pak mohou těšit z pozvánky na německý halový turnaj Bayernwerk Cup nebo pobyt v Německu a například sehrání přátelských zápasů.

Zavřít menu