E.ON Junior Cup E.ON Junior Cup Aktuálně Do Nice a Monaka vyrazí za Janem Kollerem rodina Svatých a SK Slavia Praha. Navštíví místní památky i dva zápasy francouzské Ligue 1

Do Nice a Monaka vyrazí za Janem Kollerem rodina Svatých a SK Slavia Praha. Navštíví místní památky i dva zápasy francouzské Ligue 1

mon1

Nejlepší tým fotbalového turnaje E.ON Junior Cup pro hráče do 10 let – SK Slavia Praha – zamíří za Janem Kollerem do Francie. Pobyt si užije i nejlepší rodina ze soutěže ve střelbě na přesnost.

Velké finále turnaje E.ON Junior Cup se odehrálo 2. – 4. září na energeticky úsporném E.ON Stadionu v Roudném u Českých Budějovic. Poslední den se rozhodovalo nejen o vítězi turnaje, ale ceny se rozdávaly i v doprovodných soutěžích. A hlavní z nich vyhrál desetiletý Karel Svatý z FK Jablonec.

Princip soutěže byl jednoduchý – během pátka, soboty a nedělního rána si vykopat co nejvíc bodů ve střelbě na přesnost. Nejlepších 20 pak postoupilo z kvalifikace do finálového rozstřelu na jeden otvor, kde se formou vyřazováku rozhodlo o vítězi.

„V prvním kole otvor netrefil žádný soutěžící. Až ve druhém kole se trefili tři. Ve třetím pak dospěláky Petra Kocifaje a Kamila Kořínka porazil Karel Svatý,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Rodinný pobyt v Monaku a Nice v doprovodu Jana Kollera si tak užije i maminka Andrea, tatínek Robert a brácha Marek. Malý Karel uspěl v konkurenci 178 kvalifikantů. „Penalty trénujeme doma,“ řekl šťastný Karel, kterého doplnila maminka: „Trénovali jsme to i při rozcvičení a také jsem si to zkusila a trefila se (úsměv). Taťka na Velkém finále být nemohl, takže jsme mu to zavolali.“

„Soutěž byla plná emocí. Jsem rád, že se nerozhodlo hned v prvním rozstřelu. Asi jsem nebyl jediný, kdo to přál klučíkovi, aby porazil dospěláky. Navíc jako jediný otvor ve třetím kole trefil naprosto čistě. Bylo milé, jak se pak rozbrečel. I mě se trochu chtělo brečet s ním (úsměv). Těším se na ně a věřím, že se jim pobyt ve Francii bude líbit,“ řekl ambasador projektu Jan Koller.

Rodina Svatých pojede do Francie spolu s vítězem turnaje – SK Slavia Praha. „Kluci věděli, že hlavní cena je cesta za Janem Kollerem. Turnaj vyhrála Slavia i v roce 2015, takže kluci od svých starších kamarádů měli převyprávěné všechny zážitky,“ řekl Michal Novák, trenér SK Slavia Praha.

Autobus do Nice, kde výprava stráví první tři dny, odjede v úterý 20. září. Poté se na další část pobytu
přesune do La Turbie nad Monakem. Během pobytu ukáže všem Jan Koller krásy Nice i Monaka,
okruh Formule 1, Oceánografické muzeum a mnoho dalšího. Slavia si navíc zahraje i turnaj.

„V plánu jsou i zápasy nejvyšší francouzské ligy. Nejprve derby OGC Nice – AS Monaco a pak i AS Monaco - Angers CSO. Do druhého utkání budou hráče zavádět na hrací plochu právě hráči Slavie,“ dodal Pagač.

Zavřít menu