E.ON Junior Cup E.ON Junior Cup Aktuálně Hodnocení: Hráči Zbrojovky Brno a Xaverova hráli v silné konkurenci na Bayernwerk Cupu

Hodnocení: Hráči Zbrojovky Brno a Xaverova hráli v silné konkurenci na Bayernwerk Cupu

DSC_2326

Trenéři Karel Piták z SC Xaverov a Josef Dvořáček ze Zbrojovky Brno bilancují nad halovým turnajem Bayernwerk Cup, který se konal v německém Gilchingu. Jihomoravanům těsně unikl postup do semifinále a nakonec skončili na 10. místě. Pražský Xaverov obsadil 11. místo.

Karel Piták (SC Xaverov): Pro naše mužstvo to byl skvělý zážitek. Vše začalo prohlídkou Allianz arény, kde si to děti užily.  Turnaj měl vynikající úroveň. Do prvního zápasu s Bayernem jsme vstoupili s respektem, přeci jenom s takovými týmy se neutkáváme každý den. Ale s každým dalším zápasem jsme se zlepšovali a nakonec jsme s 11. místem spokojeni. Nejlepší zápasy jsme sehráli druhý den a to i přes prohru s Dortmundem. Hlavně pak s Basilejí, kde jsme soupeře jasně přehráli. Organizace turnaje byla výborná a děti mají na dlouhou dobu skvělý zážitek. Navíc jsme si i rozuměli s druhým českým týmem z Brna, navzájem jsme si fandili, takže při našich zápasech panovala výborná atmosféra.

Josef Dvořáček (FC Zbrojovka Brno): Na turnaj jsme nejeli s nějakou vizí ohledně konečného umístění. Naším cílem bylo ověřit si výkonnost našich hráčů s TOP týmy Německa, Rakouska a Švýcarska. V tomto ohledu je pro nás srovnání poměrně překvapivé a lichotivé. Ve všech zápasech jsme se soupeřům vyrovnali rychlostně, důraz a nasazení v osobních soubojích byl spíše na naší straně. Naopak jsme zaostávali především v rozhodovacím procesu finální fáze. Většinou dobrá myšlenka byla pomalu realizovaná. Kluci také celkem zvládli specifika tohoto turnaje - hala s pryžovým povrchem, pětkový míč a poměrně krátká hrací doba (9 minut). O neskutečně vyrovnaném turnaji svědčí fakt, že v případě vítězství na Hoffenheimem bychom hráli semifinále. Ovšem nakonec porážka gólem vteřinu před koncem nás odsunula z druhého místa ve skupině až na páté. Přesto jsme za takovou konfrontaci rádi a jen více takových. Poděkování patří organizátorům a pracovníkům společnosti EON. Bylo o nás vzorně postaráno. Skvělé bylo, že se celé akce mohli zúčastnit také rodiče, pro které to byla odměna za dlouholetou péči a odříkání při procesu výchovy svého malého fotbalisty.

Kompletní výsledky z turnaje jsou na tsv-juniorcup.de/spielplan_2016.pdf

Konečné pořadí:
1. FC Bayern Mnichov
2. Austria Vídeň
3. TSG 1899 Hoffenheim
4. VfB Stuttgart
5. Red Bull Salzburg
6. Borussia Dortmund
7. TSV 1860 Mnichov
8. FC Augsburg
9. Bayer Leverkusen
10. FC Zbrojovka Brno
11. SC Xaverov
12. FC Basilej
13. FC Curych
14. 1. FC Norimberk
15. FSV Waiblingen
16. FT Starnberg 09
17. TSV Gilching-Argelsried 1
18. TSV Gilching-Argelsried 1

Zavřít menu