E.ON Junior Cup E.ON Junior Cup Aktuálně Přípravka Plzně navštíví zápas Borussia Dortmund – Hertha Berlín. A odehraje tři přáteláky

Přípravka Plzně navštíví zápas Borussia Dortmund – Hertha Berlín. A odehraje tři přáteláky

Plzeň na Velkém finále 2016

Malí fotbalisté FC Viktoria Plzeň odcestují ve čtvrtek 13. října do Dortmundu, kde je čekají čtyři dny plné sportu. Pobyt si vyhráli na turnaji E.ON Junior Cup, když v září skončili na Velkém finále na 4. místě. Během pobytu Západočeši sehrají tři přípravné zápasy s bundesligovými týmy a navíc navštíví i bundesligový zápas Dortmund – Hertha Berlín. Velké finále hodnotí trenér Plzně Tomáš Had.

Zhodnoťte zpětně utkání ve skupinách na Velkém finále.
První dva dny jsme odehráli celkem povedená utkání herně i výsledkově. S týmy jako jsou Bohemians, Dukla Praha nebo Hradec Králové hrajeme vždy vyrovnaná utkání, ale tentokrát jsme v konečném součtu měli více štěstí my.

V neděli jste hráli o umístění. Dostali jste se až do semifinále.
Poslední den jsme narazili na top soupeře, kteří využívali naší pomalé rozehrávky. Únava se hromadila a kluci měli i menší zranění. Konečné 4. místo bylo pro nás maximem. Celkový dojem z turnaje byl ovšem velmi kladný a kluci zaslouží pochvalu.

Bylo těžké po prohraném semifinále namotivovat kluky?
Každý zápas v této věkové kategorii by si kluci měli užít a nehledat v něm nějakou speciální motivaci. Samozřejmě jsme se snažili po debaklu v semifinále znovu chlapcům nahodit úsměv a navázat na vydařenou první půli proti Slavii Praha, ale utkání o třetí místo s Brnem ukázalo opět naše nedostatky.

Věděli, že se hraje o zahraniční cesty?
Kluci možná tyto informace zaslechli od rodičů, ale od nás trenérů nic konkrétního neslyšeli. O to příjemnější bylo závěrečné předávání cen a překvapené výrazy kluků.

Probírají Dortmund? Na co se nejvíce těší?
Do Dortmundu se těšíme. Celý program vypadá zajímavě a chlapce určitě nejvíc potěší bundesligové utkání a stadiony, které jsou oproti naší Doosan Areně v Plzni přece jen o dost větší. (úsměv)

Program FC Viktoria Plzeň v Dortmundu:

Čtvrtek 13. říjen:
8:00 – odjezd z Plzně
16:00 – příjezd do Dortmundu,
16:40 – prohlídka stadionu
18:30 – večeře

Pátek 14. říjen:
10:00 – návštěva Fussballmuseum Dortmund
16:15 – zápas Borussia Dortmund - Viktoria Plzeň
20:30 – návštěva zápasu Bundesligy Borussia Dortmund - Hertha BSC

Sobota 15. říjen:
11:00 - zápas Bayer Leverkusen - Viktoria Plzeň
13:30 – 17:30 návštěva města Kolín nad Rýnem nebo Düsseldorfu

Neděle 16. říjen:
11:00 - zápas Schalke 04 - Viktoria Plzeň
13:45 – prohlídka stadionu Schalke 04
15:00 – odjezd do ČR

Zavřít menu