E.ON Junior Cup E.ON Junior Cup Aktuálně Slavia Praha obhájila vítězství na E.ON Junior Cupu a těší se na Monako

Slavia Praha obhájila vítězství na E.ON Junior Cupu a těší se na Monako

IMG_2042

Dvanáctý ročník fotbalového turnaje pro hráče do 10 let – E.ON Junior Cup – vyhráli hráči SK Slavia Praha, kteří v dramatickém finále zdolali Borussii Dortmund 3:2 po penaltovém rozstřelu. Turnaje se zúčastnilo 48 týmů.

„Hrálo se na energeticky úsporném E.ON Stadionu klubu Malše Roudné u Českých Budějovic. V pátek, sobotu a neděli dopoledne se hrály základní a nadstavbové skupiny. Odpoledne pak duely o umístění. Bylo vidět, že pro hráče šlo o fyzicky hodně náročné tři dny,“ řekl vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek Marek Pagač.

V semifinále se hráči Zbrojovky Brno, kteří do té doby neztratili ani bod, utkali s Borussií Dortmund. A právě v nejméně vhodnou dobu poprvé prohráli. Německý tým svým důrazem soupeře přehrál a zvítězil 4:1. Ve druhém semifinále Slavia Praha přehrála plzeňskou Viktorii 6:1. Zápas o třetí místo měl jednoznačný průběh a suverén skupinových bojů FC Zbrojovka Brno zdolala Plzeň 7:1.

Slavia se s Dortmundem utkala již v základní skupině, kde utkání skončilo bezbrankovou remízou. Finálový zápas před skvělou diváckou kulisou začal vyrovnanou hrou. Hrálo se 2x 15 minut a první gól dala Slavia. V deváté minutě otevřela skóre gólem z pokutového kopu. Hned v první minutě druhé půle se míč dostal přes brankovou čáru po sražené střele a Češi vedli 2:0.

Dortmundští se ale nevzdali a i oni si vybojovali penaltu. A tu proměnili. V závěru utkání se pak malým nadějím Borussie podařilo srovnat a rozhodnout o vítězi musely pokutové kopy. V nich nejprve zaváhal Dortmund, ale posléze dvakrát selhali i hráči Slavie. V šesté sérii chytil brankář Slavie pokus doprostřed branky, a když Slavia svou šancí nepohrdla, mohla začít slavit.

„Stejně jako ve skupině to byla válka. Dortmund je výborný tým a jediná šance jak proti němu uspět bylo vyrovnat se mu v soubojích. Jde z něho respekt a oprávněně. Na penalty kluci chodí podle toho, jak se aktuálně cítí. Byl to velmi náročný turnaj, ale pro děti je to událost, na kterou se těší celý rok. Sice jsou ty tři dny strašně náročné, ale po výhře se kluci dokáží rychle zregenerovat,“ řekl Michal Novák, hlavní trenér SK Slavia Praha.

Slavia si vybojovala pobyt v Monaku v doprovodu Jana Kollera, kam pojede za tři týdny. „Kluci to věděli a motivovalo je to. Měli to v hlavě už od začátku přípravy,“ dodal s úsměvem Novák.

Třetí hráči Zbrojovky Brno a pátý SC Xaverov si uhráli účast na listopadovém Bayernwerk Cupu v německém Gilchingu. Čtvrtá Plzeň pak pojede v říjnu do Dortmundu, kde stráví čtyři dny a odehraje přátelské zápasy s bundesligovými týmy.

Kompletní výsledkový servis je zde. Videa z finálového zápasu včetně penaltového rozstřelu jsou na Facebooku E.ON Rodinného fotbálku.

Zavřít menu