Historický přehled turnaje E.ON Junior Cup

ejc_h

E.ON Junior Cup je fotbalový turnaj žáků do 10 let, který odstartoval v roce 2005. Začíná se kvalifikačními turnaji, ze kterých se postupuje do Velkého finále. 

Z původního systému 7+1 se přešlo v roce 2012 na 5+1 na dvou mini hřištích najednou. Po konzultaci s odborníky a profesionálními trenéry se v roce 2016 turnaj vrátil zpět k formátu 7+1.

Lákavé jsou ceny pro nejlepší týmy Velkého finále - zavádění reprezentantů až na hrací plochu při nástupu k utkání, mezinárodní halový turnaj v německém Gilchingu, zájezd za Janem Kollerem a další.

Budoucí fotbalové naděje jezdí podporovat i ambasadoři a známé osobnosti jako Jan Koller, Milan Baroš, Karel Poborský, Petr Čech, Stanislav Tecl, Václav Kadlec, Lukáš Masopust, Martin Pospíšil, David Houska, Patrik Berger, Michal Kadlec, Tomáš Rosický, Tomáš Kalas, Kateřina Neumannová, Eva Vítečková či Nikola Sudová.

 

 

 

 

 

E.ON Junior Cup 2005 - 1. ročník

Břilice překvapily. Až v penaltách nestačily na České Budějovice

Přehled: Historicky první regionální kolo E.ON Junior Cupu se uskutečnilo 10. dubna 2005. Hrálo se v tréninkovém centru Složiště v Českých Budějovicích. V tomto roce se odehrálo sedm regionálních kol a Velké finále. Kromě Českých Budějovic turnaj pořádali i v Českém Krumlově, Prachaticích, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře a Písku. Velké finále se hrálo v Českých Budějovicích na tehdejším E.ON Stadionu (nyní Střelecký ostrov). Celkem se na E.ON Junior Cupu 2005 představilo přes 900 fotbalových nadějí.

Velké finále: Od prvního ročníku se ve Velkém finále nehraje jen o celkové vítězství, ale také o postup na halový turnaj v německém Gilchingu. Velké finále nabídlo v rozhodujícím souboji zápas SK Dynamo České Budějovice – Slovan Břilice. Do Německa postoupilo českobudějovické Dynamo, které zdolalo Břilice na penalty. V základní hrací době skončil zápas nerozhodně 1:1.

Gilching: Turnaje v Gilchingu se zúčastnilo 16 týmů a Jihočeši skončili na předposledním 15. místě.

Konečné pořadí Velkého finále E.ON Junior Cupu 2005:
1. SK Dynamo České Budějovice, 2. Slovan Břilice, 3. ZVVZ Milevsko, 4. SK Strakonice, 5. Sokol Sezimovo Ústí, 6. FK Slavoj Český Krumlov, 7. SK Čtyři Dvory, 8. Tatran Prachatice

Nejlepší hráči Velkého finále E.ON Junior Cupu 2005:
Nejlepší brankář:
Barbora Majerová (Sokol Sezimovo Ústí)
Nejlepší střelec: Daniel Januš (ZVVZ Milevsko)
Nejlepší hráč: Michal Vávra (SK Dynamo České Budějovice)

 

E.ON Junior Cup 2006 - 2. ročník

Turnaj doprovodila show Hvězdy na dosah

Přehled: Druhý ročník E.ON Junior Cupu začal regionálním kolem 6. dubna 2006 v Českých Budějovicích a následně se hrálo, stejně jako v roce 2005, v dalších okresních městech na jihu Čech.

Velké finále: Závěrečný turnaj se konal v neděli 4. června na E.ON Stadionu v Českých Budějovicích. Součástí Velkého finále byla i narozeninová show Hvězdy na dosah. Důvod k oslavě byl na místě, neboť se slavil jeden rok E.ON Stadionu, 15 let Hitrádia Faktor a 100 let SK Dynamo České Budějovice. Do finále se probojovali naděje SK Dynamo České Budějovice a FC Písek. I druhého celkového vítěze musely určit po bezbrankové remíze pokutové kopy, ve kterých byl úspěšnější Písek.

Gilching: Písečtí mladíci na mezinárodním halovém E.ON Junior Cupu v německém Gilchingu uhráli
12. místo.

Konečné pořadí Velkého finále E.ON Junior Cupu 2006:
1. FC Písek, 2. SK Dynamo České Budějovice, 3. Slovan Břilice, 4. Spartak MAS Sezimovo Ústí, 5.
Loko České Budějovice, 6. Blatná, 7. Slavoj Český Krumlov, 8. Tatran Prachatice

Nejlepší hráči Velkého finále 2006:
Nejlepší brankář:
Jan Vitoň (Slovan Břilice)
Nejlepší střelec: Miroslav Rotbauer (SK Dynamo České Budějovice)
Nejlepší hráč: Jan Hála (SK Dynamo České Budějovice)

 

E.ON Junior Cup 2007 - 3. ročník 

Poprvé mimo Jihočeský kraj, na Jihlavsko a Kutnohorsko

Přehled: V roce 2007 došlo k prvním změnám při konání regionálních kol. Poprvé se hrálo i mimo jižní Čechy, neboť se turnaj rozšířil do okresů Jihlavy a Kutné Hory. Celkem se konalo 9 regionálních kol, kterých se zúčastnilo 72 týmů. Do Velkého finále, které se hrálo v Českých Budějovicích na E.ON Stadionu, postoupilo 10 mužstev. Společnost E.ON připravila pro nejlepší hráče jednotlivých kol den s fotbalovou hvězdou - Karlem Poborským. Děti si tak s českou fotbalovou ikonou užily nejen tréninkovou jednotku, ale měly možnost prohlídky šatny týmu SK Dynamo České Budějovice před ligovým utkáním s Mladou Boleslaví.

Velké finále: Rozhodující zápas Velkého finále byl součástí Dne fotbalových hvězd, v jehož rámci se loučil s fotbalovou kariérou Karel Poborský. Do finále se probojovaly týmy FC Písek a FK Tábor, který v zápase na 2 x 20 minut zdolal Písecké 2:1. Během turnaje byla za účasti předsedy představenstva E.ON Czech Holding Michaela Fehna oficiálně představena E.ON Fotbalová akademie Karla Poborského.

Gilching: FK Tábor skončil na turnaji v Německu mezi šestnácti týmy na 15. místě.

Konečné pořadí Velkého finále E.ON Junior Cupu 2007:
1. FK Tábor, 2. FC Písek, 3. Tatran Prachatice, 4. ABC Braník Praha, 5. SK Čtyři Dvory, 6. Blatná, 7.
ŽĎAS Žďár nad Sázavou, 8. SK Dynamo České Budějovice, 9. FK Slavoj Český Krumlov, 10. Sokol
Jindřichův Hradec

 

E.ON Junior Cup 2008 - 4. ročník 

Po dalším rozšíření vyhrál turnaj RAFK Rajhrad

Přehled: Čtvrtému ročníku předcházely velké inovace, které přinesly další rozšíření turnaje po celém zásobovacím území společnosti E.ON. Celkem se odehrálo 15 regionálních kol rozdělených do pěti krajů. Sedm z patnácti turnajů se uskutečnilo na jihu Čech, jeden v Kutné Hoře, dva na Vysočině, tři v Jihomoravském kraji a dva ve Zlínském kraji. Do Velkého finále se probojovalo deset nejlepších týmů z oblastních turnajů. Celkem se do turnaje zapojilo na 2 000 hráčů.

Velké finále: RAFK Rajhrad postoupil do Velkého finále z brněnské části turnaje a výhrou nad středočeským Braníkem si zajistil i hlavní cenu - účast na mezinárodním turnaji v německém Gilchingu. Finálový zápas vyhrál RAFK Rajhrad 2:0.

Gilching: Na německém halovém turnaji, který byl rozšířen o další dva týmy, vybojoval Rajhrad 14. místo z 18 týmů.

Konečné pořadí Velkého finále E.ON Junior Cupu 2008:
1. RAFK Rajhrad, 2. ABC Braník, 3. FK Humpolec, 4. FC Slovan Havlíčkův Brod, 5. FC Tescoma Zlín,
6. SK HS Kroměříž, 7. FK Šardice, 8. SK Čtyři Dvory, 9. FC Zenit Čáslav, 10. FC Pálava Mikulov

Nejlepší hráči Velkého finále E.ON Junior Cupu 2008:
Nejlepší brankář:
Jan Šiška (SK HS Kroměříž)
Nejlepší hráč: Dominik Janošek (RAFK Rajhrad)
Nejlepší střelec: Tomáš Ulbrich (RAFK Rajhrad)

 

E.ON Junior Cup 2009 - 5. ročník 

Do Gilchingu vyjely dva týmy - vítěz i poražený finalista

Přehled: Jubilejní pátý ročník E.ON Junior Cupu se hrál na 12 regionálních kol, do kterých se zapojilo 144 týmů. Do Velkého finále se postupovalo z turnajů hraných v Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském a Středočeském kraji, na Vysočině a v Praze. Nejlepší hráči regionálních kol se díky vzájemné spolupráci zúčastnili Fotbalové školy Petra Čecha.

Velké finále: Závěrečný turnaj se hrál v Písku a vítězi se stali fotbalisté 1.FC Brno, kteří v závěrečném utkání zdolali 1. FC Slovácko 3:1. Brněnští za celý turnaj ani jednou neprohráli. Hostem turnaje byla i slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.

Gilching: Na halový turnaj do Německa se poprvé vydal kromě vítěze i poražený finalista. Brněnští fotbalisté skončili na 8. místě z 18 účastníků, 1. FC Slovácko vybojovalo 16. pozici. 

Konečné pořadí Velkého finále E.ON Junior Cupu 2009:
1. 1.FC Brno, 2. 1.FC Slovácko, 3. 1.SK Prostějov, 4. FK Tábor, 5. ABC Braník, 6. HFK Třebíč, 7. FK
APOS Blansko, 8. FC Vysočina Jihlava, 9. FC ZVVZ Milevsko, 10. FK Slavoj Český Krumlov, 11. SK
Církvice, 12. MSK Břeclav

Nejlepší hráči Velkého finále E.ON Junior Cupu 2009:
Nejlepší brankář:
Lukáš David (1.FC Slovácko)
Nejlepší střelec: Antonín Růsek (1.FC Brno)
Nejlepší hráč: Marcel Pyš (1.FC Brno)

 

E.ON Junior Cup 2010 - 6. ročník 

Brno obhájilo vítězství a zazářilo v Německu

Přehled: Šestý ročník E.ON Junior Cupu se hrál na 12 regionálních kol v Jihočeském, Jihomoravském a Zlínském kraji, na Vysočině a v Praze. Na turnaji se představilo 144 mužstev. Turnaj se zařadil do platformy E.ON Rodinný fotbálek, jejíž tváří se stal Petr Čech. I díky této spolupráci se mohlo dvanáct nejlepších hráčů regionálních kol těšit z pozvánky do Fotbalové školy Petra Čecha.

Velké finále: Tým FC Zbrojovka Brno potvrdil roli favorita a vyhrál podruhé v řadě. Ve Velkém finále, které se hrálo ve Starém Městě u Uherského Hradiště, Jihomoravané porazili Bohemians 1905 3:2 a získali tak vstupenky na utkání české reprezentace se Skotskem s šancí přivést reprezentanty na hřiště. Mladé fotbalové talenty přijel podpořit i jeden z nejlepších světových brankářů Petr Čech a Tomáš Kalas.

Gilching: Brno si, coby vítěz Velkého finále, zajistilo účast na mezinárodním halovém turnaji v německém Gilchingu, kam dostal pozvánku i poražený vítěz – Bohemians 1905. Jihomoravané odehráli skvělé zápasy a vybojovali 4. místo. Spokojen mohl být i druhý český zástupce Bohemians 1905, který skončil dvanáctý z osmnácti účastníků. Brněnský tým navíc získal i individuální ocenění. Fabian Matula se totiž umístil v hlasování trenérů mezi třemi nejlepšími hráči turnaje. 

Konečné pořadí Velkého finále E.ON Junior Cupu 2010:
1. FC Zbrojovka Brno, 2. Bohemians 1905, 3. FC Elseremo Brumov, 4. 1. SK Prostějov, 5. SKP České
Budějovice, 6. FC Pálava Mikulov, 7. FC ZVVZ Milevsko, 8. FK APOS Blansko, 9. FK Tábor, 10. 1. SC
Znojmo, 11. FK Slavoj Český Krumlov, 12. FC Vysočina

Nejlepší hráči Velkého finále E.ON Junior Cupu 2010:
Nejlepší brankář:
Petr Brothánek (1.SK Prostějov)
Nejlepší střelec: Matěj Koubek (Bohemians 1905)
Nejlepší hráč: Martin Šánek (FC Elseremo Brumov)

 

E.ON Junior Cup 2011 - 7. ročník 

Mezinárodní účast i začátek sparťanské dominance

Přehled: Rekordních 18 týmů postoupilo ze 14 regionálních kol do Velkého finále, které se konalo v pražském Edenu na domácím hřišti SK Slavia Praha. O postup do finále soupeřilo 168 mužstev. Na hřištích se přitom objevilo 2 368 hráčů, z toho 95 dívek. Regionální kolo v Bojkovicích bylo zajímavé díky účasti dívčího výběru Slovácka, který mezi dalšími dvanácti týmy skončil na 9. místě. 

Velké finále: Turnaj vyhráli malí fotbalisté Sparty Praha, kteří ve finále zdolali tradičního rivala, pražskou Slavii, rozdílem tří branek 4:1. Sparta jako vítězný tým navíc získala vstupenky na utkání české reprezentace se Španělskem, včetně možnosti přivést hráče na hřiště. Hosty Velkého finále byli fotbaloví reprezentanti Michal Kadlec a Tomáš Rosický.

Gilching: V německém Gilchingu se utkalo 18 týmů z Čech, Slovenska, Švýcarska, Rakouska, Francie, Belgie a Německa. V základních skupinách skončily Sparta i Slavie shodně na pátém místě a ve vzájemném souboji o konečné deváté místo Slavia vrátila Spartě porážku z Velkého finále, když vyhrála 3:0.

Konečné pořadí Velkého finále E.ON Junior Cupu 2011:
1. AC Sparta Praha, 2. SK Slavia Praha, 3. FK Admira Praha, 4. ČAFC Židenice Brno, 5. SK Kladno,
6. FC Vysočina Jihlava, 7. 1.FC Slovácko, 8. Spartak MAS Sezimovo Ústí, 9. SK Strakonice 1908, 10.
MSK Břeclav, 11. TJ Spartak Trhové Sviny, 12. FC Moravský Krumlov, 13. FK Slavoj Český Krumlov,
14. AS Trenčín, 15. FK Bystřice pod Hostýnem, 16. FC Kuřim, 17. FK Pelhřimov, 18. Sokol Čechovice

Nejlepší hráči Velkého finále E.ON Junior Cupu 2011:
Nejlepší brankář:
Martin Dlapa (ČAFC Židenice Brno)
Nejlepší střelec: Alexandr Barša (ČAFC Židenice Brno)
Nejlepší hráč: Tomáš Vlček (SK Slavia Praha)

 

E.ON Junior Cup 2012 - 8. ročník 

Finalisté hráli dobře, ale individuální ocenění brali jiní

Přehled: Osmý ročník vrcholil souboji nejlepších 18 týmů, které si vybojovaly účast v Otrokovicích během 14 regionálních kol. K tomu se na turnaji představily i dva týmy ze slovenského ZSE Talent Cupu – AS Trenčín a FC Nitra. Celkem se E.ON Junior Cupu zúčastnilo 168 týmů, přičemž si fotbal zahrálo více jak 2 500 hráčů. Mladé naděje přijeli na Velké finále podpořit i Daniel Kolář a Marek Jankulovski.

Velké finále: V závěrečném utkání turnaje v Otrokovicích se opakovalo finále z předešlého roku - AC Sparta Praha se utkala se Slavií Praha. Další jejich vzájemný souboj skončil vítězstvím Sparty 9:5. Na turnaj do Gilchingu byli opět pozváni oba finalisté. Zajímavostí turnaje byl fakt, že individuální cenu nezískal nikdo z finalistů. Nejlepším hráčem a střelcem se stal fotbalista Zbrojovky Adam Hložek, který nastřílel 28 gólů. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Václav Duben z Jihlavy.

Společnost E.ON se rozhodla propojit Velké finále s dobročinným projektem Bez mámy, který pomáhá sirotkům v Africe. Podpora byla formou peněžního daru, kdy za každý vstřelený gól věnovala společnost 25 korun. Celkem bylo během Velkého finále vstřeleno 885 branek, což znamenalo 22 125 korun. 

Gilching: Halový turnaj v Gilchingu se v roce 2012 uskutečnil již poosmnácté a české týmy ostudu
rozhodně neudělaly. V tabulce skončily lépe než kluby jako Bayern Mnichov nebo Mnichov 1860. Slavia
skončila na 8. místě, Sparta byla 9.

Konečné pořadí Velkého finále E.ON Junior Cupu 2012:
1. AC Sparta Praha, 2. SK Slavia Praha, 3. FC Zbrojovka Brno, 4. Bohemians 1905, 5. FC ZVVZ Milevsko,
6. FC Fastav Zlín, 7. FC Vysočina Jihlava, 8. FC Boskovice, 9. FC MAS Táborsko, 10. FC Kuřim,
11. FC Nitra, 12. SK Líšeň, 13. AS Trenčín, 14. SFK ELKO Holešov, 15. SKP České Budějovice, 16.
Nová Včelnice, 17. SK Union Vršovice, 18. TJ Mirotice, 19. 1. SC Znojmo, 20. SK Baťov 1930

Nejlepší hráči Velkého finále E.ON Junior Cupu 2012:
Nejlepší brankář:
Václav Duben (FC Vysočina Jihlava)
Nejlepší střelec: Adam Hložek (FC Zbrojovka Brno)
Nejlepší hráč: Adam Hložek (FC Zbrojovka Brno)

 

E.ON Junior Cup 2013 - 9. ročník 

Sparťanský hattrick v konkurenci 190 týmů

Přehled: V roce 2013 se E.ON Junior Cup hrál na 16 regionálních kol v osmi krajích a Praze. Celkem do turnaje zasáhlo 2 721 hráčů, v regionálních kolech bylo vstřeleno 7 362 gólů a představilo se 190 týmů.

Velké finále: Vrchol devátého ročníku E.ON Junior Cupu hostila Polná u Jihlavy. Z regionálních kol vybojovalo postup 21 českých týmů, které doplnili zahraniční soupeři ze Slovenska a Rumunska - AS Trenčín, ACS Tampa Brašov a ACS Kinder Mureš. Celkový vítěz Velkého finále vzešel opět ze souboje Sparty Praha a Slavie Praha. Po triumfu z let 2011 a 2012 vyhrála Sparta potřetí, když ve finále zdolala Slavii 8:4. 

I v roce 2013 podpořila společnost E.ON projekt Bez mámy, který pomáhá sirotkům v Africe. Za každý gól ve Velkém finále byla vypsaná odměna 15 korun. Fotbalové naděje celkem nastřílely 1 554 branek, které se přeměnily v 23 310 korun.

Gilching: Turnaj v Gilchingu se českým týmům povedl. Sparta předvedla skvělé výkony a dostala se až do finále. V něm po velkém boji prohrála s VfB Stuttgart 2:3. Slavia vybojovala 9. místo.

Konečné pořadí Velké finále E.ON Junior Cupu 2013:
1. AC Sparta Praha, 2. SK Slavia Praha, 3. SK Sigma Olomouc, 4. FK Mladá Boleslav, 5. AS Trenčín,
6. FC Hradec Králové, 7. FC Sparta Brno, 8. 1.SC Znojmo, 9. ACS Tampa Brašov, 10. FC Viktoria
Plzeň, 11. SK Dynamo České Budějovice, 12. FC MAS Táborsko, 13. ACS Kinder Mureš, 14. RSM
Hodonín, 15. 1. FC Slovácko, 16. FK Admira Praha, 17. FK Blansko, 18. MFK Vyškov, 19. FC Vysočina
Jihlava, 20. SKP České Budějovice, 21. FC Písek, 22. TJ Sokol J. Hradec, 23. ČSK Uherský Brod,
24. Slavoj Polná

Nejlepší hráči Velkého finále E.ON Junior Cupu 2013:
Nejlepší brankář:
Pavel Behenský (Slavia)
Nejlepší střelec: Patrik Vydra (Sparta)
Nejlepší hráč: Patrik Vydra (Sparta)

 

E.ON Junior Cup 2014 - 10. ročník 

Sparta vyhrála Velké finále gólem z poslední sekundy

Přehled: Jubilejní 10. ročník E.ON Junior Cupu se nesl ve znamení rekordů. Na pěti regionálních kolech se představilo 222 týmů a 3 376 hráčů. Z každého turnaje postoupili do Velkého finále finalisté. Celou sérii turnajů doprovázel bohatý doprovodný program, který tvořily atrakce z E.ON Fotbalového parku i soutěž E.ON Energy Freestyle.

Statistiky regionálních kol E.ON Junior Cupu:
Celkem gólů:
8 564
Gólů ve skupině: 4 495
Gólů nadstavbové skupiny: 2 721
Gólů o umístění: 1 057
Gólů o 3. místo: 130
Gólů ve finále: 161
Počet zápasů: 972
Počet týmů: 222
Počet hráčů: 3 376 (z toho 139 dívek)

Velké finále: Závěrečný turnaj se konal v Třeboni na jihu Čech na zrekonstruovaném stadionu Hliník. Dvacítku postupujících doplnily dva týmy z Rumunska. Dále pak dostali divokou kartu hráči domácí Jiskry Třeboň a Lokomotivy České Budějovice. Dvoudenný turnaj vyhrála počtvrté v řadě pražská Sparta, která finálový zápas se Slavií Praha rozhodla až gólem z poslední sekundy zápasu. Slavila tak vítězství 9:8. Velké finále nabídlo velký doprovodný program, který tvořily atrakce z E.ON Fotbalového parku, skákací hrady, simulátor formule 1, soutěž ve freestyle fotbale či koncert Dary Rolins.

Gilching: V roce 2014 se českým týmům turnaj v Gilchingu nepovedl. SK Slavia Praha ani AC Sparta Praha na jubilejním 20. ročníku fotbalového halového turnaje E.ON Junior Cup v německém Gilchingu loňská místa neobhájily a obsadily 11. a 14. místo.

Konečné pořadí Velkého finále E.ON Junior Cupu 2014:
1. AC Sparta Praha, 2. SK Slavia Praha, 3. FC Baník Ostrava, 4. FC Sparta Brno, 5. SK Sigma Olomouc, 6. SK Kladno, 7. SK Dynamo České Budějovice, 8. FK Tygři Neratovice, 9. FC Zbrojovka Brno, 10. FC Hradec Králové, 11. FC Viktoria Plzeň, 12. FC Fastav Zlín, 13. Bohemians 1905, 14. 1. FC Slovácko, 15. TJ Lokomotiva České Budějovice, 16. ACS Tampa Brašov, 17. FK SAN-JV Šumperk, 18. FK Dukla Praha, 19. FC Písek, 20. ACS E.ON Kinder Mureš, 21. FC Velké Meziříčí, 22. SK HS Kroměříž, 23. FC Slovan Havlíčkův Brod, 24. Jiskra Třeboň.

Nejlepší hráči Velkého finále E.ON Junior Cupu 2014:
Nejlepší hráč:
Benjamin Tischler (Slavia Praha)
Nejlepší střelec: Josef Stárek (Sparta Praha - 17 gólů)
Nejlepší brankář: Samuel Grygar (Baník Ostrava)

 

E.ON Junior Cup 2015 - 11. ročník 

Slavia zastavila dominanci Sparty a vyrazila za Janem Kollerem do Monaka

Přehled: Jedenáctý ročník turnaje se odehrálo 15 kvalifikačních kol po celé České republice. Hrálo se v Rokycanech, Lázních Bohdaneč, Karlových Varech, Třeboni, Kostelci na Hané, Novém Městě nad Metují, Boskovicích, Větrovech, Blatné, Rýmařově, Ústí nad Labem, Horních Heršpicích, Voticích, Humpolci a Břestku.

Statistiky regionálních kol E.ON Junior Cupu:
Celkem gólů:

Gólů ve skupině:
Gólů nadstavbové skupiny:
Gólů o umístění: 
Gólů o 3. místo:
Gólů ve finále:
Počet zápasů:
Počet týmů: 
Počet hráčů: 

Velké finále: Do Velkého finále zasáhlo rekordních 40 týmů včetně hostů z AS Monaco, které přivezl Jan Koller. Hlavní cena Velkého finále byl zájezd za Janem Kollerem do Monaka. A ten si vybojovala Slavia Praha, která zastavila čtyřletou dominanci konkurenční Sparty. Ta skončila třetí. Druhé místo obsadila Viktoria Plzeň.

Gilching: Do Gilchingu vyrazil druhý a třetí nejlepší tým Velkého finále – AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň. Sparťané uhráli druhé místo, Plzeň skončila osmá. Titul si odvezli fotbalisté FC Bayern Mnichov.

Konečné pořadí Velkého finále E.ON Junior Cupu 2015:
1. SK Slavia Praha, 2. FC Viktoria Plzeň, 3. AC Sparta Praha, 4. SK Sigma Olomouc, 5. FK Pardubice, 6. Bohemians Praha 1905, 7. FC Zbrojovka Brno, 8. ŠK Senec, 9. FC Graffin Vlašim, 10. FK Příbram, 11. FK Mladá Boleslav, 12. FC Fastav Zlín, 13. SK Dynamo České Budějovice, 14. AS Monaco Red, 15. FC Hradec Králové, 16. SFC Opava, 17. FKM Vysočina Jihlava, 18. 1. FC Slovácko, 19.FK Dukla Praha, 20. SK Líšeň, 21. FC Baník Ostrava, 22. FK Jablonec, 23. FK Náchod, 24. FK Ústí nad Labem, 25. SK Větrovy, 26. FC Hlučín, 27. TJ Šumavan Vimperk, 28. FK Viktoria Žižkov, 29. FC Dosta Bystrc – Kníničky, 30. TJ Straky, 31. FK Meteor Praha VIII, 32. SK Junior Teplice, 33. SK ZČE Plzeň, 34. Malše Roudné, 35. FC MAS Táborsko, 36. AS Monaco White, 37. FC Boskovice, 38. FK Ostrov, 39. Lokomotiva České Budějovice, 40. Mirava.

Nejlepší hráči Velkého finále E.ON Junior Cupu 2015:
Nejlepší hráč:
David Planka (SK Slavia Praha)
Nejlepší střelec: Daniel Toula (SK Slavia Praha - 34 gólů)
Nejlepší brankář: Aleš Urbančík (SK Sigma Olomouc)

Zavřít menu