878A2111_spolecna

E.ON Czech Teamy vyrazily reprezentovat Česko na rumunský turnaj Kinder Cup

Dva výběry E.ON Fotbalové školy vyrazily na turnaj Kinder Cup, který se koná v rumunském Targu Mureš. Hrát budou kategorie U8 a U7. Zítra čeká na týmy slavnostní zahájení, pvní zápasy se odehrají 17. srpna.

Pátého ročníku E.ON Fotbalové školy se ve třech turnusech zúčastnilo přes 90 dětí a ti nejlepší z ročníků 2009 a 2010 získali nominaci na turnaj Kinder Cup, který se tradičně koná v rumunském městě Targu Mureš.

„Největšího úspěchu jsme s E.ON Czech Teamem dosáhli v roce 2013, kdy kluci vybojovali třetí místo. Od té doby na medaili čekáme,“ uvedl Marek Pagač, vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek. „Oproti předchozím letům, kdy na turnaj jezdili hráči starších kategorií, letos bereme do Rumunska sedmi a osmileté fotbalisty.“

Oba týmy vyrazily z České republiky 15. srpna a další den je čeká večerní slavnostní zahájení turnaje. Sedmnáctého srpna pak oba týmy začnou své základní skupiny, ve kterých je čekají čtyři zápasy. Spolu s nadstavbou se dohrají o den později. Utkání o konečné umístění a finále je v plánu na 19. srpna.

E.ON Czech Team U8

Soupeři E.ON Czech Teamu U8 v základní skupině: Viitorul Zalau, Akademie Luceafarul Kluž, ACS Kinder Rosu, ASA Targu Mureš

„Odjíždíme s velkým očekáváním. Myslím, že se podařilo dát dohromady výběr hráčů, kteří jsou na svůj nízký věk fotbalově i mentálně velmi vyspělí. Bude velice zajímavé, jak se dokáží adaptovat na prostředí, herní styl a temperament pro ně nezvyklých soupeřů. Největší přidaná hodnota této akce je příležitost k získání dalších fotbalových i životních zkušeností. Věřím, že tým uspěje, bude předvádět pěkný fotbal a dobře reprezentovat český fotbal,“ uvedl Lukáš Vaněček, trenér E.ON Czech Teamu U8.

E.ON Czech Team U8: Milan Šnorek (JFA České Budějovice), Koniáš Dejmal (SKP České Budějovice), Jan Hypš (SKP České Budějovice), Vojtěch Novák (SKP České Budějovice), Dominik Vaněček (SKP České Budějovice), Šimon Pavlík (SK Dynamo České Budějovice), Ondřej Dostál (FC Slovan Havlíčkův Brod), Kryštof Dostál (FC Slovan Havlíčkův Brod), Matěj Tecl (FC Slovan Havlíčkův Brod), Vladimír Kubík (FC Sparta Brno), Jakub Markes
(FC Jiskra Třeboň), Václav Buček (FK Baník Sokolov). Trenéři: Lukáš Vaněček, Michal Dejmal

E.ON Czech Team U7

Soupeři E.ON Czech Teamu U7 v základní skupině: FC Bacau, ASA Targu Mureš, AFC Odorheiul Secuiesc, MSE Targu Mureš

„Chtěl bych, aby kluci zažili atmosféru zahraničního turnaje a pořádně si ho užili. Poměřili síly s klukama z jiných zemí a samozřejmě došli v turnaji co nejdále,“ uvedl Tomáš Hazuka, trenér E.ON Czech Teamu U7.

E.ON Czech Team U7: Jakub Knapp (Bohemians Praha 1905), Kryštof Koňák (Bohemians Praha 1905), Matěj Pražák (TJ Sokol Kardašova Řečice), Ondřej Prokeš (SK Obřany), Fabián Kronberger (Bohemians Praha 1905), David Všetečka (Bohemians Praha 1905), Karel Vacek (TJ Centropen Dačice), David Trubiroha (FC Sparta Brno), Alex Rajsigl (TJ Jiskra Třeboň), Jakub Dušek (Bohemians Praha 1905). Trenéři: Tomáš Hazuka, Tomáš Pražák

Turnaj v Rumunsku je vypsán i pro kategorii U10 a vítěz této části získá nominaci na SETERM Velké finále, které se 8. – 10. září koná na energeticky úsporném E.ON Stadionu klubu Malše Roudné.

SETERM Velké finále E.ON Junior Cupu je tady! Do Roudného přijedou týmy ze šesti států

E.ON Junior Cup, fotbalový turnaj pro hráče do 10 let, čeká 8. – 10. září finálový turnaj. Hrát se bude na energeticky úsporném E.ON Stadionu klubu Malše Roudné a do turnaje zasáhne 40 týmů z Česka, Slovenska, Německa, Francie, Rumunska a Belgie.

„Historicky jde o první Velké finále, do kterého zasáhnou kluby ze šesti států. Na jihu Čech se kromě české špičky představí i Hertha Berlín, Schalke 04, AS Monako, Anderlecht Brusel, ACS Kinder Sg de Mureš nebo ŠK Slovan Bratislava,“ uvedl Marek Pagač, vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek.

Patronem projektu je historicky nejlepší střelec české reprezentace Jan Koller, který v oficiálním videu zve širokou veřejnost. Součástí třídenního fotbalového maratonu totiž bude také soutěž o rodinný pobyt v Monaku.

Více o turnaji SETERM Velké finále je na bit.ly/VF_2017A