1 (2)

E.ON Fotbalová škola nabídla tři turnusy

V letošním roce se pátého ročníku E.ON Fotbalové školy zúčastnilo přes 90 nadaných fotbalistů z celé České republiky. Hráči měli zázemí v lázeňské Třeboni.

E.ON Fotbalová škola je určena ve třech turnusech pro hráče kategorií U10, U9 a U8. „Díky stejnému věku si hráči porovnávají dovednosti se svými vrstevníky a hlavně rychle navazují nová kamarádství,” říká důvody rozdělení na tři kempy hlavní organizátor školy Václav Hrabík.

Veškeré zázemí měli hráči v krásném prostředí lázeňského města Třeboň. Kromě odborných i zábavných tréninků si účastníci vyzkoušeli speciální fotbalové pomůcky, zahráli si další sporty, využili lázeňský komplex nebo se přiučili fotbalové terminologii z angličtiny a němčiny.

Na trénink vyrazili také do energeticky úsporné Beach Areny v Českých Budějovicích, kde si vyzkoušeli plážovou kopanou a další plážové sporty. Kempy byly završeny turnajem dvojic o nejlepší hráče. Hlavní turnus pro U10 navštívil i patron projektu Jan Koller, který s hráči trénoval i besedoval.

Celkem se E.ON Fotbalové školy 2017 zúčastnilo 93 hráčů. „Pochopitelně tady hráče nenaučíme hrát za pár dní fotbal. Snažíme se jim ale ukázat, jak by měli pracovat, aby se stále zlepšovali,“ dodává Hrabík. Nejlepší hráči kategorie U8 se v srpnu vypraví do rumunského Targu Mureš, aby pod E.ON Czech Teamem reprezentovali Česko na turnaji E.ON Kinder Cup.

E.ON Fotbalová škola bude připravena pro zájemce i v roce 2018.

Termíny E.ON Fotbalová škola 2018:

Kategorie 2008: 22. – 28. červenec

Kategorie 2009: 29. červenec – 1. srpen

Kategorie 2010: 2. - 5. srpen

Letní fotbalová škola

Kategorie 2005 a 2006: 14. – 17. červenec

Kategorie 2007: 18. – 21. červenec

Více informací poskytne hlavní organizátor školy Václav Hrabík - vaclav.hrabik@seznam.cz.