sigma

Bayernwerk Cup nabídl pro Opavu i Olomouc těžké zápasy. Češi skončili ve druhé polovině

Dvoudenní halový turnaj v německém Gilchingu – Bayernwerk Cup – přivítal o víkendu 18. a 19. listopadu 18 týmů z pěti států. Česko reprezentovali dva postupující z E.ON Junior Cupu – SK Sigma Olomouc a SFC Opava.

Slezané celý turnaj zahajovali utkáním s fenomenálním Bayernem Mnichov a prohráli po statečném boji 0:2. V dalších zápasech pak nestačili na Basilej 0:2, Austrii Vídeň 0:3, VfB Stuttgart 0:4, Feyenoord Rotterdam 1:3 a SV Germering 1:2. Tým FC Augsburg dokázala Opava porazit 2:0 a s domácím výběrem TSV Gilching A remizovala 1:1.

V základní skupině skončila na předposledním 8. místě a do zápasů o umístění se nedostala. Celkově tak skončila na 16. místě z osmnácti účastníků. V osmi zápasech uhráli Slezané čtyři body a měli záporné skóre 5:17. „Byla to zkušenost, která nám dala možnost se konfrontovat se zvučnými soupeři. Pro nás byl turnaj výjimečný ještě tím, že se hrálo na hřišti s mantinely. Takový způsob turnajů v Česku nezažíváme. Cenná zkušenost,“ uvedl k turnaji Jan Hruška, hlavní trenér SFC Opava.

Druhý český zástupce začal turnaj v sobotním odpoledním bloku zápasem s FC Curych a prohrál 0:2. Pak Sigma zdolala Akademii Red Bull Salzburk 1:0, remizovala s TSG 1899 Hoffenheim 1:1, prohrála s TSV Mnichov 1860 2:3, remizovala s 1. FC Norimberk 1:1, porazila TSV Gilching B 3:0 a remizovala s Stuttgarter Kickers 1:1 a ASV Dachau 0:0. Ve skupině B skončila Olomouc s 10 body na 6. místě při skóre 9:8. V nadstavbě o umístění porazila Sigma FC Augsburg 1:0 a obsadila konečné 11. místo.

„Na turnaji jsme získali spoustu nových zkušeností. I když náš herní projev a výkony zůstaly za naším očekáváním, dokázali jsme držet krok s většinou týmů. Ve velmi vyrovnané skupině nás od lepšího umístění nakonec dělily jen smolné remízy. Celkově nám turnaj ukázal, na čem je potřeba pracovat a v čem jsou zahraniční týmy lepší než ty naše tuzemské,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Tomáš Bilík.

Vítězem 23. ročníku turnaje se stali hráči VfB Stuttgart, kteří ve finále zdolali Curych 2:1. Na třetím místě skončil Bayern Mnichov.

Foto: FB Bayernwerk Cup