Dívčí tým AC Sparta Praha zaskočil soupeře a vyhrál kvalifikaci E.ON Junior Cupu v Humpolci

AC Sparta Praha dívky

Dva dívčí týmy zpestřily třetí kvalifikační kolo fotbalového turnaje E.ON Junior Cup pro hráče do 10 let, které se odehrálo v neděli 7. května v Humpolci. Chlapecké týmy porazily hráčky AC Sparta Praha, které v rozhodující části turnaje vyhrály v semifinále i ve finále po penaltovém rozstřelu.

Kromě holek z pražské Sparty se na turnaji představily i hráčky Loko Horní Heršpice. A ani druhý dívčí tým na turnaji nezklamal. V konkurenci 24 týmů skončily malé fotbalistky z Heršpic na 10. místě. Po základních a nadstavbových skupinách do semifinále postoupily týmy FC Spartak Velká Bíteš, AC Sparta Praha dívky, FC Velké Meziříčí a FK Bohemia Světlá nad Sázavou.

Velké Meziříčí si se Světlou nad Sázavou hladce poradilo a vyhrálo 6:1. Hráčky Sparty přešly přes Velkou Bíteš až po penaltovém rozstřelu 2:1. I finále musely rozhodnout pokutové kopy. Zápas mezi Spartou a Velkým Meziříčím skončil 0:0. Ze šesti penalt byla proměněna jen jedna, po které hráčky Sparty Praha mohly slavit postup na Seterm Velké finále.

„Závěrečný turnaj bude pro 40 týmů a odehraje 8. až 10. září na energeticky úsporném E.ON Stadionu v Roudném,“ řekl vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek Marek Pagač s tím, že hlavní cenou na Velkém finále bude cesta za Janem Kollerem do Monaka.

„Ze začátku se nám moc nedařilo, ale postupně zápas od zápasu se holky zlepšovaly a v součtu si to sedlo. Finále jsme sice vyhráli až na penalty, ale za celý turnaj jsme moc spokojení. Turnaj byl perfektní,“ řekl Pavel Klíma, trenér dívčího týmu AC Sparta Praha.

 

Nejlepší hráči turnaje:
Brankář: Zuzana Kožuriková (AC Sparta Praha dívky)
Hráč: Marek Zich (Bystřice nad Pernštejnem)
Střelec: Daniel Klíma (10 gólů, Velká Bíteš)

Media centrum:
Fotogalerie z turnaje – bit.ly/EJC_2017_Humpolec_turnaj
Fotogalerie týmů – bit.ly/EJC_2017_Humpolec_tymy
Fotogalerie z vyhlášení - bit.ly/EJC_2017_Humpolec_vyhlaseni
Z turnaje proběhl online textový přenos – bit.ly/EJC_2017_Humpolec_online

Přehled postupujících na Seterm Velké finále bit.ly/EJC_2017_kvalifikanti

Výsledky kvalifikace v Humpolci:

Skupina A: 
TJ Sokol Bedřichov – Loko Horní Heršpice 0:0
TJ Velký Beranov – FK Bohemia Světlá nad Sázavou 0:4
FK Znojmo – FC Slovan Havlíčkův Brod 1:0
Loko Horní Heršpice – TJ Velký Beranov 3:0
FC Slovan Havlíčkův Brod – TJ Sokol Bedřichov 1:1
FK Bohemia Světlá nad Sázavou – FK Znojmo 3:0
FC Slovan Havlíčkův Brod – Loko Horní Heršpice 0:1
FK Znojmo – TJ Velký Beranov 2:1
TJ Sokol Bedřichov – FK Bohemia Světlá nad Sázavou 0:1
Loko Horní Heršpice – FK Znojmo 0:0
FK Bohemia Světlá nad Sázavou – FC Slovan Havlíčkův Brod 2:1
TJ Velký Beranov – TJ Sokol Bedřichov 1:0
FK Bohemia Světlá nad Sázavou – Loko Horní Heršpice 2:1
TJ Sokol Bedřichov – FK Znojmo 0:0
FC Slovan Havlíčkův Brod – TJ Velký Beranov 3:0

Tabulka skupiny A:
1. Světlá nad Sázavou 5 5 0 0 12:2 15 
2. Loko Horní Heršpice dívky 5 2 2 1 5:2 8 
3. FK Znojmo 5 2 2 1 3:4 8 
4. Havlíčkův Brod 5 1 1 3 5:5 4 
5. Velký Beranov 5 1 0 4 2:12 3 
6. Bedřichov 5 0 3 2 1:3 3 

Skupina B:
FC Spartak Velká Bíteš – Sokol Dobšice 4:0
A.F.C. Humpolec – SK Fotbalová škola Třebíč 0:4
TJ Nová Včelnice – SFK Vrchovina 0:2
Sokol Dobšice – A.F.C. Humpolec 1:2
SFK Vrchovina – FC Spartak Velká Bíteš 0:3
SK Fotbalová škola Třebíč – TJ Nová Včelnice 0:0
SFK Vrchovina – FC Spartak Velká Bíteš 0:1
TJ Nová Včelnice – A.F.C. Humpolec 0:2
FC Spartak Velká Bíteš – FŠ Fotbalová škola Třebíč 3:1
Sokol Dobšice – TJ Nová Včelnice 1:0
SK Fotbalová škola Třebíč – SFK Vrchovina 0:4
A.F.C. Humpolec – FC Spartak Velká Bíteš 1:4
SK Fotbalová škola Třebíč – Sokol Dobšice 2:0
FC Spartak Velká Bíteš – TJ Nová Včelnice 4:0
SFK Vrchovina – A.F.C. Humpolec 5:0

Tabulka skupiny B:
1. Velká Bíteš 5 5 0 0 18:2 15 
2. SFK Vrchovina 5 3 0 2 11:4 9 
3. FŠ Třebíč 5 2 1 2 7:7 7 
4. Humpolec 5 2 0 3 5:14 6 
5. Dobšice 5 2 0 3 3:8 6 
6. Nová Včelnice 5 0 1 4 0:9 1 

Skupina C:
FK Slovan Hrádek nad Nisou – FC Velké Meziříčí 0:1
SK Telč – AC Sparta Praha dívky 0:1
SK Pernštejn Nedvědice – TJ Ježek Rantířov 0:0
FC Velké Meziříčí – SK Telč 5:0
TJ Ježek Rantířov – FK Slovan Hrádek nad Nisou 0:0
AC Sparta Praha dívky – SK Pernštejn Nedvědice 0:0
TJ Ježek Rantířov – FK Slovan Hrádek nad Nisou 0:2
SK Pernštejn Nedvědice – SK Telč 0:0
FK Slovan Hrádek nad Nisou – AC Sparta Praha dívky 1:0
FC Velké Meziříčí – SK Pernštejn Nedvědice 3:0
AC Sparta Praha dívky – TJ Ježek Rantířov 2:0
SK Telč – FK Slovan Hrádek nad Nisou 0:4
AC Sparta Praha dívky – FC Velké Meziříčí 0:0
FK Slovan Hrádek nad Nisou – SK Pernštejn Nedvědice 0:0
TJ Ježek Rantířov – SK Telč 1:1

Tabulka skupiny C:
1. Velké Meziříčí 5 4 1 0 11:0 13 
2. Hrádek nad Nisou 5 2 2 1 5:1 8 
3. AC Sparta Praha dívky 5 2 2 1 3:1 8 
4. Nedvědice 5 0 4 1 0:3 4 
5. Rantířov 5 0 3 2 1:5 3 
6. SK Telč 5 0 2 3 1:11 2 

Skupina D:
SK Bystřice nad Pernštejnem – RAFK Rajhrad 0:1
TJ Sokol Chotoviny – Sokol Kardašova Řečice 1:0
ČAFC Židenice 2011 – TJ Jiskra Nová Bystřice 5:0
RAFK Rajhrad – TJ Sokol Chotoviny 3:1
TJ Jiskra Nová Bystřice – SK Bystřice nad Pernštejnem 0:8
Sokol Kardašova Řečice – ČAFC Židenice 2011 2:2
TJ Jiskra Nová Bystřice – RAFK Rajhrad 0:8
ČAFC Židenice 2011 – TJ Sokol Chotoviny 2:0
SK Bystřice nad Pernštejnem – Sokol Kardašova Řečice 2:1
RAFK Rajhrad – ČAFC Židenice 2011 1:0
Sokol Kardašova Řečice – TJ Jiskra Nová Bystřice 3:0
TJ Sokol Chotoviny – SK Bystřice nad Pernštejnem 0:2
Sokol Kardašova Řečice – RAFK Rajhrad 0:4
SK Bystřice nad Pernštejnem – ČAFC Židenice 2011 2:0
TJ Jiskra Nová Bystřice – TJ Sokol Chotoviny 0:2

Tabulka skupiny D:
1. RAFK Rajhrad 5 5 0 0 17:1 15 
2. Bystřice nad Pernštejnem 5 4 0 1 14:2 12 
3. ČAFTS Židenice 5 2 1 2 9:3 7 
4. Chotoviny 5 2 0 3 4:7 6 
5. Kardašova Řečice 5 1 1 3 6:9 4 
6. Nová Bystřice 5 0 0 5 0:26 0

Rozpis nadstavbových skupin:
Skupina E:
Světlá nad Sázavou - FŠ Třebíč 1:1
Loko Horní Heršpice dívky - SFK Vrchovina 2:0
FK Znojmo - Velká Bíteš 1:3
Světlá nad Sázavou - SFK Vrchovina 2:0
FK Znojmo - FŠ Třebíč 0:1
Loko Horní Heršpice dívky - Velká Bíteš 0:1
FK Znojmo - SFK Vrchovina 0:1
Světlá nad Sázavou - Velká Bíteš 0:1
Loko Horní Heršpice dívky - FŠ Třebíč 1:2

Tabulka skupiny E:
1. Velká Bíteš 5 5 0 0 11:2 15
2. Světlá nad Sázavou 5 3 1 1 8:3 10
3. FŠ Třebíč 5 2 1 2 5:9 7
4. SFK Vrchovina 5 2 0 3 5:7 6
5. Loko Horní Heršpice dívky 5 1 1 3 4:5 4
6. FK Znojmo 5 0 1 4 1:8 1

Skupina F:
Velké Meziříčí - ČAFC Židenice 1:0
Hrádek nad Nisou - Bystřice nad Pernštejnem 0:1
AC Sparta Praha dívky - RAFK Rajhrad 1:0
Velké Meziříčí - Bystřice nad Pernštejnem 2:0
AC Sparta Praha dívky - ČAFC Židenice 1:0
Hrádek nad Nisou - RAFK Rajhrad 0:4
AC Sparta Praha dívky - Bystřice nad Pernštejnem 3:0
Velké Meziříčí - RAFK Rajhrad 2:0
Hrádek nad Nisou - ČAFC Židenice 1:0

Tabulka skupiny F:
1. Velké Meziříčí 5 4 1 0 6:0 13
2. AC Sparta Praha dívky 5 3 1 1 5:1 10
3. RAFK Rajhrad 5 3 0 2 6:3 9
4. Bystřice nad Pernštejnem 5 2 0 3 3:6 6
5. Hrádek nad Nisou 5 2 0 3 2:6 6
6. ČAFC Židenice 5 0 0 5 0:6 0

Skupina G:
Havlíčkův Brod - Nová Včelnice 1:0
Velký Beranov - Dobšice 1:1
Bedřichov - Humpolec 1:2
Havlíčkův Brod - Dobšice 0:0
Bedřichov - Nová Včelnice 1:2
Velký Beranov - Humpolec 0:2
Bedřichov - Dobšice 0:1
Havlíčkův Brod - Humpolec 2:2
Velký Beranov - Nová Včelnice 0:1

Tabulka skupiny G:
1. Humpolec 5 4 1 0 10:4 13
2. Havlíčkův Brod 5 2 3 0 7:3 9
3. Dobšice 5 2 2 1 4:3 8
4. Nová Včelnice 5 2 0 3 3:5 6
5. Velký Beranov 5 1 1 3 2:7 4
6. Bedřichov 5 0 1 4 3:6 1

Skupina H:
Nedvědice - Nová Bystřice 1:0
Rantířov - Kardašova Řečice 0:0
SK Telč - Chotoviny 0:2
Nedvědice - Kardašova Řečice 1:1
SK Telč - Nová Bystřice 1:0
Rantířov - Chotoviny 0:1
SK Telč - Kardašova Řečice 0:0
Nedvědice - Chotoviny 1:2
Rantířov - Nová Bystřice 5:0

Tabulka skupiny H:
1. Chotoviny 5 5 0 0 8:1 15
2. Rantířov 5 1 3 1 6:2 6
3. Kardašova Řečice 5 1 3 1 4:2 6
4. Nedvědice 5 1 3 1 3:3 6
5. SK Telč 5 1 3 1 2:3 6
6. Nová Bystřice 5 0 0 5 0:12 0

Výsledky nadstavby:
Semifinále:
Velká Bíteš - AC Sparta Praha dívky 1:2 po penaltách
Velké Meziříčí - Světlá nad Sázavou 6:1

O 23. místo:
Bedřichov - Nová Bystřice 0:1

O 21. místo:
Velký Beranov - Telč 0:1

O 19. místo:
Nová Včelnice - Nedvědice 1:2

O 17. místo:
Dobšice - Kardašova Řečice 1:0

O 15. místo:
Havlíčkův Brod - Rantířov 1:2

O 13. místo:
Humpolec - Chotoviny 4:3

O 11. místo:
FK Znojmo - ČAFC Židenice 2:1

O 9. místo:
Loko Horní Heršpice dívky - Hrádek nad Nisou 1:2

O 7. místo:
SFK Vrchovina - Bystřice nad Pernštejnem 0:2

O 5. místo:
FŠ Třebíč - RAFK Rajhrad 0:3

O 3. místo:
Velká Bíteš - Světlá nad Sázavou 4:2

Finále:
AC Sparta Praha dívky - Velké Meziříčí 1:0 po penaltách