E.ON Junior Cup vstupuje do druhé poloviny. O víkendu se hraje na severu Moravy a Slezsku

IMG_7037 (2)

E.ON Junior Cup, fotbalový turnaj pro hráče do deseti let, nabídne nadcházející víkend dvě kvalifikační kola. V sobotu 20. května se odehraje turnaj v Litovli, v neděli se pak o postup na Seterm Velké finále utkají malí fotbalisté v Háji ve Slezsku.

V Litovli se odehraje šesté kvalifikační kolo a postup na Seterm Velké finále si už vybojovaly týmy FK Ústí nad Labem, SKP České Budějovice, AC Sparta Praha dívky, TJ Sokol Hrusice a FK Kohouti Rokycany.

„Během května a června se odehraje deset kvalifikačních kol a v září finálový turnaj, který je v plánu 8. až 10. září na energeticky úsporném E.ON Stadionu v Roudném na jihu Čech,“ uvedl Marek Pagač, vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek s tím, že do finále zasáhne 40 týmů včetně kompletní české špičky a zahraničních hostů.

Litovel v sobotu přivítá turnaj pro 20 týmů, do nedělní kvalifikace v Háji ve Slezsku by jich mělo zasáhnout 24. „Zatím máme 23 potvrzených, na poslední čekáme. Každý hráč na obou kvalifikacích si po slavnostním vyhlášení turnaje odnese značkový míč PUMA. Hlavní cenou Velkého finále pak je cesta za patronem projektu Janem Kollerem do přímořského Monaka,“ dodal Pagač.

Z turnajů proběhnou online textové přenosy - Litovel | Háj ve Slezsku