Finálový turnaj přivítá 40 týmů. Přijede Schalke, Anderlecht Brusel nebo Monako

878A8397_UPR

Fotbalový E.ON Junior Cup čeká po prázdninách finálový turnaj – SETERM Velké finále, které nabídne třídenní maraton zápasů klubů z Česka, Rumunska, Německa, Francie, Slovenska a Belgie. Turnaj bude hrát 40 týmů a fanoušci si mohou v soutěži vykopat cestu za Janem Kollerem do Monaka.

E.ON Junior Cup je fotbalový turnaj pro hráče do 10 let. Během května a června se odehrálo deset kvalifikačních kol, ze kterých nejlepší týmy postoupily na SETERM Velké finále. První kvalifikace se odehrála 1. května v Kadani. Poslední kolo pak 11. června v Bystřici pod Hostýnem. Umístěním kvalifikačních kol zasáhl E.ON Junior Cup většinu území České republiky a odehrálo ho 2 703 malých fotbalistů a fotbalistek z 226 klubů.

 „Finále se odehraje 8. až 10. září na energeticky úsporném E.ON Stadionu klubu Malše Roudné nedaleko Českých Budějovic a zasáhne do něj 40 týmů včetně české špičky a zahraničních hostů,“ uvedl Marek Pagač, vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek.

Do Roudného přijede i ryze dívčí tým

Na SETERM Velké finále postoupil vždy vítěz dané kvalifikace. Turnaj v Humpolci vyhrál překvapivě dívčí tým AC Sparta Praha, který bude zpestřením finálového turnaje. „Budeme chtít naším fotbalem bavit, ukázat všem to nejlepší, co holky umí, a turnaj si hlavně užít. Zkusíme všechny klučičí týmy co nejvíce potrápit,“ řekl trenér dívčího týmu Sparty Pavel Klíma.

Kromě vítězů kvalifikací do finále zasáhne i několik týmů s divokou kartou, které rozhodující zápasy nezvládly. „Po konci kvalifikací jsme pozvali na Velké finále Prachatice, Spartu Brno, Lanškroun, Kohoutovice a Xaverov. Všem postup sice unikl, ale jejich výkony na kvalifikacích nás natolik zaujaly, že je rádi na finále uvidíme,“ upřesnil důvod udělení dodatečných postupů Michal Heřman z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON.

Kvalifikanty doplnila česká špička a zahraniční hosté. Chybět nebude chlapecký tým AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Fastav Zlín nebo FC Slovan Liberec a další. V Roudném se představí i zahraniční hosté. Z Německa například Schalke 04, z Francie pak AS Monako nebo z Belgie dorazí Anderlecht Brusel. Na turnaji se představí i dva týmy z Rumunska nebo ŠK Slovan Bratislava.

V rámci finále se veřejnost utká i o rodinný pobyt v Monaku

Patronem projektu je historicky nejlepší střelec české reprezentace Jan Koller, který bude klukům a dívkám fandit po celé tři dny SETERM Velkého finále. Hlavní cenou turnaje je pobyt v Monaku v doprovodu právě Jana Kollera, týmy na dalších místech čekají pobyty v Německu nebo Belgii.

Šanci doprovodit vítězný tým a vydat se za Janem Kollerem do Monaka bude mít i rodina, která si na turnaji v Roudném během soutěže na přesnost vykope svá místa v autobuse. Po kvalifikaci, ve které bude jeden člen rodiny sbírat body ve střelbě na přesnost, se v neděli uskuteční pro nejlepší kvalifikanty finálový rozstřel. Vítěz pak získá od energetické skupiny E.ON voucher pro dvě dospělé osoby a dvě děti. V rámci pobytu navštíví i zápas francouzské Ligue 1.