original-150538579401

FK Ústí nad Labem zítra odjíždí do Bruselu. Je to odměna za jeho umístění na E.ON Junior Cupu

Malí desetiletí fotbalisté FK Ústí nad Labem vyrazí zítra večer na cestu do belgického Bruselu, kde tým čeká pobyt do nedělního večera. Během tří dní Severočeši stihnou odehrát dva zápasy, navštíví Jupiler League a zápas RSC Anderlecht – St. Lutych a podívají se po památkách a zajímavostech města. Úspěch týmu hodnotí trenér Jiří Strnad.

Pobyt v termínu 29. září až 1. října jste si vyhráli na turnaji SETERM Velké finále E.ON Junior Cupu. Jaký to byl turnaj?
Za své působení u trenéra mládeže jsem zažil spousty turnajů a co se týče organizační stránky, tak turnaj E.ON Junior Cup řadím v pomyslném žebříčku na úplný vrchol. Organizátoři turnaje zaslouží obrovské uznání za to, jaké podmínky dětem připravili. Samotný chod turnaje byl bezproblémový, strava po celý turnaj nadstandartní, ubytování čisté. Kluci měli po celý turnaj veškerý servis zdarma, v tomhle směru je to parádní odlehčení peněženky pro všechny rodiče.

Co vaše výkony během tří náročných dnů?
Naše výkony v turnaji bych rozdělil do tří různých výkonnostních košů. První tři zápasy jsme jako tým nehráli vůbec dobře, naše výkony byly nevýrazné a jen díky individuálním výkonům některých hráčů jsme tyto tři utkání výsledkově zvládli. Pak přišel oběd a čas si zanalyzovat, kde děláme chyby a v čem se zlepšit. Navíc nás čekal velice těžký tým Herthy Berlín. Od tohoto zápasu se naše hra zlepšila o několik tříd a v zápasech s Herthou, Olomoucí a následně celou sobotní část turnaje jsme své soupeře dominantní hrou přehrávali jak herně, tak i výsledkově. V nedělní části turnaje naše hra postrádala lehkost a jednalo se spíše o bojovné výkony, nežli o pěknou podívanou.

Ve čtvrtfinále jste možná trochu překvapivě zdolali Bratislavu 2:1. Souhlasíte?
Rozhodně si nemyslím, že bychom Bratislavu zdolali překvapivě. Kdo sledoval naše výkony před tímto zápasem, tak musel sportovně uznat, že jsme v tomto utkání byli mírným favoritem. Napovídal tomu i fakt, že jsme v dosavadním průběhu turnaje vyhráli jak svou základní skupinu, tak i následně nadstavbovou skupinu, a do čtvrtfinále jsme šli s vizitkou týmu, který ještě nepoznal hořkost porážky. Jak jsem již zmínil, tak šlo z naší strany především o bojovný zápas. Oba týmy věděly, že vysněné semifinále je opravdu blízko. Nechci tvrdit, jestli jsme byli lepším nebo horším týmem. Obě dvě mužstva hrála určitě svá maxima. Jen s tím rozdílem, že my měli v závěru o kousek více štěstí.

V boji o medaile jste pak dvakrát prohráli značným rozdílem. Dá se říct, že klukům došly síly?
Anderlecht přešel do semifinále přes rumunskou Kluž těsným vítězstvím 4:3. My Kluž porazili 5:0, což nám dávalo papírovou šanci se o finále s Anderlechtem porvat. Nicméně belgický tým od prvního hvizdu rozhodčího nenechal nikoho na pochybách a hru kontroloval. Nakonec z toho byl pořádný debakl. V souboji o třetí místo s olomouckou Sigmou nás zlomila branka hned v osmé sekundě zápasu. Sigma po zbytek utkání hrála skvěle a my jsme se už nedokázali nadechnout k žádnému dramatu. Oba dva zápasy o medaile byly po třech dnech snažení skutečně dosti náročné jak po fyzické, tak i po psychické stránce.

Kam tento týmový úspěch řadíte? Skončili jste na 4. místě ze 40 klubů.
V létě jsme skončili na neoficiálním mistrovství republiky v kategorii U10 na stříbrném místě hned za vítězi z Olomouce. Už tohle byl pro nás obrovský a zatím ten největší úspěch. Umístění na 4. místě ve Velkém finále E.ON Junior Cupu, do kterého jsme navíc prošli přes kvalifikaci, se vyrovnává zatím našemu dosavadnímu úspěchu. Je to vyrovnání našeho maxima a posílením je, že za námi skončili zvuční zahraniční soupeři. Jen potvrzujeme tímto umístěním, že v FK Ústí nad Labem je ročník 2007 velmi kvalitní.

Díky svému umístění jste vyhráli víkendový pobyt v Bruselu, kde sehrajete zápasy a půjdete na zápas Anderlecht – St. Lutych.
Je to naprostá bomba a pro naše kluky to bude jistě neskutečný zážitek. Odehrané zápasy v Belgii náš tým zase pozvednou o stupínek výš. Velké díky patří společnosti E.ON, která nám zahraniční pobyt za naše turnajové výkony darovala. Všichni se už strašně těšíme nejen na pobyt v Bruselu a návštěvu města, ale tou třešničkou na dortu je samotný zápas Anderlechtu. Spousta kluků na žádném zahraničním utkání ještě nebyla, a tak se těší na atmosféru belgické ligy. Kluci dostali za domácí úkol zjistit si podrobnosti o Bruselu jako takovém a především o těchto dvou týmech, které uvidíme na vlastní oči.