Hlučín vyhrál dramatické finále na pokutové kopy a postoupil na Seterm Velké finále

FC Hlučín

Sedmé kvalifikační kolo fotbalového turnaje E.ON Junior Cup vyhráli hráči FC Hlučín. Finále v Háji ve Slezsku musely rozhodnout po remíze 1:1 s MFK Frýdek-Místek pokutové kopy.

E.ON Junior Cup je fotbalový turnaj pro hráče do 10 let a Háj ve Slezsku hostil sedmé kvalifikační kolo. Z předchozích turnajů mají postup na Seterm Velké finále, které se odehraje 8. až 10. září na energeticky úsporném E.ON Stadionu klubu Malše Roudné, FK Ústí nad Labem, SKP České Budějovice, AC Sparta Praha dívky, TJ Sokol Hrusice, FK Kohouti Rokycany a FK Šumperk.

„Tuto šestici doplnil po kvalifikaci v Háji ve Slezsku FC Hlučín, který se ve finále utkal s MFK Frýdek-Místek a vyhrál na pokutové kopy. V normální hrací době skončil zápas 1:1,“ řekl Marek Pagač, vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek s tím, že kvalifikaci v Háji hrálo 22 týmů.

Poslední tři kvalifikace se hrají 28. května v Novém Městě nad Metují, 10. června ve Veselí nad Moravou a 11. června v Bystřici pod Hostýnem. „Všechny tyto kvalifikace jsou již zaplněny a nastoupí do nich 24 týmů,“ dodal Pagač.

Ohlasy:

Oldřich Malý, FC Hlučín: „Tušil jsem od začátku turnaje, že do finále půjde někdo z trojice Hlučín, Frýdek-Místek, Třinec a Vítkovice. Finále bylo napínavé, přálo nám i štěstí, ale podle mě jsme si zasloužili vyhrát.“

 

Media centrum:
Fotogalerie z turnaje – bit.ly/EJC_2017_Haj_turnaj
Fotogalerie týmů – bit.ly/EJC_2017_Haj_tymy
Fotogalerie z vyhlášení - bit.ly/EJC_2017_Haj_vyhlaseni
Z turnaje proběhl online textový přenos – bit.ly/EJC_2017_Haj_online

Přehled postupujících na Seterm Velké finále bit.ly/EJC_2017_kvalifikanti

Nejlepší hráči turnaje:
Střelec: Václav Kudrna (10, MFK Vítkovice)
Hráč: Sebastián Rozdolský (MFK Frýdek-Místek)
Brankář: Samuel Cáder (MFK Frýdek-Místek)

Výsledky kvalifikace v Háji ve Slezsku:
Skupina A: 
MFK Frýdek-Místek – FK Bolatice 4:0
SK Slavie Třebovice – FC SO Bruntál 0:5
TJ Klimkovice – TJ Velká Polom 1:1
FK Bolatice – SK Slavie Třebovice 3:0
TJ Velká Polom – MFK Frýdek-Místek 0:1
FC SO Bruntál – TJ Klimkovice 2:1
TJ Velká Polom – FK Bolatice 2:1
TJ Klimkovice – SK Slavie Třebovice 0:0
MFK Frýdek-Místek – FC SO Bruntál 3:0
FK Bolatice – TJ Klimkovice 1:3
FC SO Bruntál – TJ Velká Polom 0:4
SK Slavie Třebovice – MFK Frýdek-Místek 0:7
FC SO Bruntál – FK Bolatice 0:2
MFK Frýdek-Místek – TJ Klimkovice 4:0
TJ Velká Polom – SK Slavie Třebovice 4:0

Tabulka skupiny A:
1. MFK Frýdek-Místek 5 5 0 0 19:0 15
2. TJ Velká Polom 5 3 1 1 11:3 10
3. FK Bolatice 5 2 0 3 7:9 6
4. FC SO Bruntál 5 2 0 3 7:10 6
5. TJ Klimkovice 5 1 2 2 5:8 5
6. SK Slavie Třebovice 5 0 1 4 0:19 1

Skupina B:
ŠSK Bílovec – FK Těrlicko 2:1
TJ Raduň – TJ Zašová 2:3
1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – SK Moravan Oldřišov 1:0
FK Těrlicko – TJ Raduň 3:0
SK Moravan Oldřišov – ŠSK Bílovec 0:4
TJ Zašová - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 2:0
SK Moravan Oldřišov – FK Těrlicko 0:5
1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – TJ Raduň 3:0
ŠSK Bílovec – TJ Zašová 0:3
FK Těrlicko - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 0:1
TJ Zašová – SK Moravan Oldřišov 6:0
TJ Raduň – ŠSK Bílovec 0:1
TJ Zašová – FK Těrlicko 2:0
ŠSK Bílovec - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 0:1
SK Moravan Oldřišov – TJ Raduň 1:2

Tabulka skupiny B:
1. TJ Zašová 5 5 0 0 16:2 15
2. 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 5 4 0 1 6:2 12
3. ŠSK Bílovec 5 3 0 2 7:5 9
4. FK Těrlicko 5 2 0 3 9:5 6
5. TJ Raduň 5 1 0 4 4:11 3
6. SK Moravan Oldřišov 5 0 0 5 1:18 0

Skupina C:
FK Bospor Bohumín – FK Fotbal Třinec 0:6
FC Hlučín – TJ Háj ve Slezsku 3:1
FK Fotbal Třinec – FC Hlučín 0:1
FC Odra Petřkovice – FK Bospor Bohumín 0:2
FC Odra Petřkovice – FK Fotbal Třinec 1:2
FK Bospor Bohumín – TJ Háj ve Slezsku 0:0
TJ Háj ve Slezsku – FC Odra Petřkovice 2:1
FC Hlučín – FK Bospor Bohumín 5:0
TJ Háj ve Slezsku – FK Fotbal Třinec 0:7
FC Odra Petřkovice – FC Hlučín 0:5

Tabulka skupiny C:
1. FC Hlučín 4 4 0 0 14:1 12
2. FK Fotbal Třinec 4 3 0 1 15:2 9
3. TJ Háj ve Slezsku 4 1 1 2 3:11 4
4. FK Bospor Bohumín 4 1 1 2 2:11 4
5. FC Odra Petřkovice 4 0 0 4 2:11 0

Skupina D:
MFK Vítkovice – SK Brušperk 7:0
FC Ostrava – Jih – KMS Juventus Bruntál 1:3
KMS Juventus Bruntál – MFK Vítkovice 1:4
TJ Vítkov – FC Ostrava – Jih 1:0
KMS Juventus Bruntál – SK Brušperk 2:0
MFK Vítkovice – TJ Vítkov 4:1
SK Brušperk – FC Ostrava – Jih 0:3
TJ Vítkov – KMS Juventus Bruntál 3:1
TJ Vítkov – SK Brušperk 2:0
MFK Vítkovice – FC Ostrava – Jih 7:0

Tabulka skupiny D:
1. MFK Vítkovice 4 4 0 0 22:2 12
2. TJ Vítkov 4 3 0 1 7:5 9
3. KMS Juventus Bruntál 4 2 0 2 7:8 6
4. FC Ostrava – Jih 4 1 0 3 4:11 3
5. SK Brušperk 4 0 0 4 0:14 0

Rozpis nadstavbových skupin:
Skupina E:
Frýdek-Místek - Bílovec 4:0
Velká Polom - Frýdlant 0:1
Bolatice - Zašová 1:1
Frýdek-Místek - Frýdlant 2:0
Bolatice - Bílovec 2:2
Velká Polom - Zašová 1:0
Bolatice - Frýdlant 0:1
Frýdek-Místek - Zašová 2:1
Velká Polom - Bílovec 3:0

Tabulka skupiny E:
1. MFK Frýdek-Místek 5 5 0 0 13:1 15
2. 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 5 3 0 2 3:4 9
3. Velká Polom 5 3 0 2 6:2 9
4. Zašová 5 2 1 2 7:4 7
5. Bolatice 5 0 2 3 4:10 2
6. Bílovec 5 0 1 4 2:13 1

Skupina F:
Hlučín - Juventus Bruntál 1:0
Třinec - Vítkov 1:0
Háj ve Slezsku - Vítkovice 0:4
Hlučín - Vítkov 7:0
Háj ve Slezsku - Juventus Bruntál 0:2
Třinec - Vítkovice 0:3
Háj ve Slezsku - Vítkov 1:2
Hlučín - Vítkovice 1:0
Třinec - Juventus Bruntál 2:0

Tabulka skupiny F:
1. FC Hlučín 5 5 0 0 13:1 15
2. MFK Vítkovice 5 4 0 1 12:1 12
3. Třinec 5 3 0 2 10:4 9
4. Vítkov 5 2 0 3 3:11 6
5. Juventus Bruntál 5 2 0 3 3:6 6
6. Háj ve Slezsku 5 0 0 5 2:18 0

Skupina G:
FC Bruntál - Oldřišov 6:0
Klimkovice - Raduň 0:2
Třebovice - Těrlicko 0:2
FC Bruntál - Raduň 2:1
Třebovice - Oldřišov 6:0
Klimkovice - Těrlicko 3:0
Třebovice - Raduň 1:0
FC Bruntál - Těrlicko 1:0
Klimkovice - Oldřišov 2:0

Tabulka skupiny G:
1. FC Bruntál 5 5 0 0 16:2 15
2. Těrlicko 5 3 0 2 10:1 9
3. Klimkovice 5 2 1 2 6:4 7
4. Třebovice 5 2 1 2 7:7 7
5. Raduň 5 2 0 3 5:7 6
6. Oldřišov 5 0 0 5 1:21 0

Skupina H:
Petřkovice - Brušperk 2:2
Bohumín - Brušperk 4:2
Petřkovice - Ostrava - Jih 3:2
Bohumín - Ostrava - Jih 2:3

Tabulka skupiny H:
1. Ostrava - Jih 3 2 0 1 8:5 6
2. Bohumín 3 2 0 1 8:5 6
3. Brušperk 3 1 0 2 4:8 3
4. Petřkovice 3 1 0 2 4:6 3

Výsledky nadstavby:
Semifinále:
MFK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice 1:0
FC Hlučín - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 4:0

O 21. místo:
Raduň - Oldřišov 6:0

O 19. místo:
Třebovice - Petřkovice 1:2

O 17. místo:
Klimkovice - Brušperk 2:1

O 15. místo:
Těrlicko - Bohumín 2:1

O 13. místo:
FC Bruntál - Ostrava - Jih 1:2

O 11. místo:
Bílovec - Háj ve Slezsku 3:1

O 9. místo:
Bolatice - Juventus Bruntál 0:3

O 7. místo:
Zašová - Vítkov 1:2

O 5. místo:
Velká Polom - Třinec 0:1

O 3. místo:
1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - MFK Vítkovice 0:5

Finále:
FC Hlučín - MFK Frýdek-Místek 2:1 po penaltách