Opava a Olomouc pojedou reprezentovat Česko na turnaj Bayernwerk Cup

Ilustrační foto

Malí fotbalisté SFC Opava a SK Sigma Olomouc kategorie U11 vyrazí v listopadu na víkendový halový turnaj do německého Gilchingu. Narazí na zvučné soupeře, mezi kterými nechybí FC Bayern Mnichov.

Malí fotbalisté Opavy zahájí celý turnaj utkáním s obhájcem titulu a světovým gigantem FC Bayern Mnichov. Ve skupině se dále Slezané utkají s FK Austria Vídeň, FC Basilej, VfB Stuttgart, 1. FC Norimberk, FC Augsburg, SV Germering a TSV Gilching-Argelsried 1.

„S většinou soupeřů jsme ještě nehráli, takže na turnaj pojedeme s nimi porovnat naše síly. I když se jedná o turnaj halový, bude to pro nás výborná zkušenost,“ uvedl trenér SFC Opava U11 Jan Hruška.

Druhý český tým - SK Sigma Olomouc – bude ve skupině B hrát s TSV Mnichov 1860, TSG Hoffenheim 1899, FC Curych, Red Bull Akademie Salzburg, Stuttgarter Kickers, Feyenoord Rotterdam, ASV Dachau a TSV Gilching-Argelsried 2.

„Turnaj v Gilchingu si jedeme užít stejně jako ostatní velké turnaje. Těšíme se na konfrontaci se zahraničními soupeři z evropských akademií. Díky tomu, že halové turnaje jsou specifické si prozatím cíle pro umístění nedáváme. Nicméně doufáme, že budeme důstojně reprezentovat český fotbal zejména předvedenou hrou a v turnaji se neztratíme,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc U11 Tomáš Bilík.

Termín turnaje je o víkendu 18. a 19. listopadu. Hraje se v hale v německém městečku Gilching nedaleko Mnichova.

Podrobnosti k turnaji včetně rozpisu zveřejníme v týdnu před turnajem.