2000x2000-1474970768-sks-monako

Nejde vypíchnout jen jeden moment. Kluci si užili celý pobyt, říká trenér Frydrych

Desetiletí fotbalisté SK Slavia Praha vyhráli turnaj E.ON Junior Cup a díky tomu vyrazili na čtyři dny za Janem Kollerem do Monaka a Nice. Během pobytu stihli poznat místní krásy a viděli i dva zápasy francouzské Ligue 1. Pobyt hodnotí trenér Jiří Frydrych.

Zhodnoťte zpětně turnaj E.ON Junior Cup, který jste vyhráli na začátku září.
Ač byla sezona na samém začátku, brali jsme E.ON Junior Cup jako jeden z vrcholů celé sezony. Pro kluky to byl velmi náročný turnaj. Už ve skupině jsme narazili na těžké soupeře v čele s Borussií Dortmund a udělat si dobrou výchozí pozici do nadstavbové skupiny pro nás nebylo jednoduché. Kluci však po celé tři dny turnaje předváděli krásné týmové i individuální výkony, díky kterým se dostali až do finále. V něm jsme se Dortmundu dokázali nejen vyrovnat ve fotbalovosti ale i v osobních soubojích. Z kluků jsme cítili velkou touhu celý turnaj vyhrát, a ač soupeř měl možnost zvrátit utkání v pokutových kopech na svou stranu, všichni jsme věřili, že to dokážeme. Následná upřímná radost kluků po proměněné rozhodující penaltě se nám všem vryla do paměti.

Jaký byl ohlas mezi kluky na pobyt v Nice?
Klukům se v Nice velice líbilo a odvezli si plno zážitků. Byli nadšení z bohatého programu s fotbalovou ale i kulturní tématikou. Ke všemu vyšlo parádně počasí. Viděli jsme je neustále veselé, to myslím mluví za vše.

A pak v Monaku?
Pro kluky bylo Monako známější destinací ale až díky tomuto pobytu ho poznali blíže. Luxusní auta, trať formule 1 a velké jachty, to je hodně bavilo. Navíc zde měli možnost doprovodit hráče AS Monaka na hrací plochu při zápase francouzské ligy. Kluci budou mít na co vzpomínat.

Co se jim nejvíce líbilo?
V Nice byli kluci nejvíce nadšeni z návštěvy zápasu OCG Nice – AS Monako. Těšili se, že uvidí Falcaa a Maria Balotelliho na vlastní oči. A při každém jeho gólu skandovali, jako kdyby právě Slavia vstřelila branku. Také se jim hodně líbilo koupání v moři.

A za vás trenéry? Co vám nejvíce utkví v paměti?
Určitě oba zápasy francouzské ligy, které jsme měli možnost shlédnout na vlastní oči. Dále nádherná promenáda v Nice, město Monako se všemi jeho krásami a Oceánografické muzeum.

Jaké to bylo být ve Francii v doprovodu historicky nejlepšího střelce české reprezentace?
Pobyt ve Francii s ním dostal úplně jiný rozměr. Kluci i my budeme mít na co vzpomínat. Navíc komu se poštěstí, aby se s vámi nejlepší střelec české reprezentace koupal v moři, obědval s vámi nebo vám dělal průvodce?

Zhodnoťte přátelák s Monakem. Kdo dal za vás góly?
Utkání s AS Monakem jsme v prvé řadě uvítali. Je to silný soupeř a právě ty cíleně vyhledáváme, aby se kluci mohli dále rozvíjet. Bohužel tentokrát výsledek nebyl ideální. Zaspali jsme začátek zápasu a nevydařil se nám ani jeho konec, kdy jsme chtěli výsledek zvrátit na svou stranu, ale dvakrát jsme inkasovali. I přesto kluci zaslouží pochvalu za předvedené výkony. Byli jsme lepším týmem a až na špatné řešení finální fáze jsme s výkonem našich kluků spokojeni. Našimi úspěšnými střelci byli Regal, Kroupa a Wesolowsky.

Jaké bylo pro kluky zavádění hráčů do francouzské Ligue 1?
Na tenhle okamžik se dlouho dopředu těšili. K jejich smůle bohužel nemohl kvůli zranění hrát útočník Falcao, s ním chtěl jít skoro každý. Když stáli v tunelu a čekali na hráče, viděl jsem, jak jsou někteří nervózní. Ale když k nim přišli hráči tak to z nich spadlo. Po vyvádění byl vidět na jejich tvářích úsměv a měli touhu podělit se o své dojmy. 

V rámci pobytu v Monaku kluci viděli i Oceánografické muzeum, chodník celebrit a mnoho dalšího. Co se jim nejvíce líbilo?
Z Monaka si jako největší zážitek odvážejí nástup na plochu s hráči AS Monako a to, že v Oceánografickém muzeu měli možnost vidět a pohladit si živého žraloka.

Co je pro vás z celého pobytu to nejlepší?
Nevybral bych jeden moment. Těch zážitků je opravdu tolik, že to nelze. Kluci i my jsme se báječně bavili od prvního do posledního dne. Prožili jsme krásných pár dní na Azurovém pobřeží. A věřím, že pokud by byla možnost znovu hrát o tento pobyt, viděli bychom u kluků ještě větší odhodlání. Děkujeme E.ONu za celý pobyt a za zážitky, které si odvážíme.

Fotogalerie z pobytu v Nice a Monaku je bit.ly/ERF_Monako.